Nokia G22 Duyuruldu! Telefonumu Kendim Tamir Ederim Diyenler İçin!

HMD firması, yeni akıllı telefon modeli Nokia G22’yi resmen duyurdu. Ekonomik fiyat etiketiyle satışa sunulması beklenen ürün, aslında özel bir kullanıcı kesimini hedefliyor. Ürün, uygun fiyata telefon almak ve onu kendi imkânlarıyla tamir etmek isteyenler için ideal seçenek olabilir.

Nokia G22, HMD firmasının uygun fiyatlı yeni akıllı telefonlarından bir tanesi. 8 Mart itibarıyla İngiltere’de satışa sunulması planlanan telefon, yaklaşık 180 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Ürün, beraberinde bazı aparatlarla geliyor. Bu aparatlar sayesinde, gereksinim duyulan durumlarda ekran, pil ve USB bağlantı noktası gibi detayların kullanıcılar tarafından kolaylıkla değiştirilebilmesi hedefleniyor. Bir nevi repair kit, yani onarım kiti de diyebiliriz.

Bu bağlamda HMD, iFixit markasıyla bir anlaşma imzaladı. Böylece kullanıcılar, ihtiyaç duydukları yedek parçaları bu adres üzerinden uygun fiyata alabilecek ve mevcut ekipmanları yardımıyla kendileri montajlayabilecek. Örneğin 23, dolar ödeyerek yeni bir şarj portunu ya da yaklaşık 54 dolar ödeyerek yeni bir ekran panelini iFixit üzerinden satın alarak telefonunuzda kullanabileceksiniz.

Tabii “Kullanıcılar kendileri montajlayabilecek” deniliyorsa, ürünün tamir süreçleri de kısa sürüyor demektir. HMD’nin ürünlerden sorumlu yöneticisi Adam Ferguson, ürünün pilinin 20 dakika gibi bir sürede değiştirilebileceğini, diğer marka ürünlerde ise bu tip süreçlerin 90 dakika sürebileceğini belirtiyor.

Nokia G22 için yıldan yıla destek programı da belli oldu

Nokia G22 için 5 yıllık parça değişim planı hazırlandı. Tabii ki gerekli parçaları, parası karşılığı satın alabileceksiniz.

Öte yandan, bu ürün için 2 yıl boyunca Android sistem sürüm güncellemeleri gelecek ve 3 yıl boyunca da düzenli olarak Android güvenlik yamaları yayınlanacak.

Nokia G22 Duyuruldu! Telefonumu Kendim Tamir Ederim Diyenler İçin!

Peki Nokia G22 teknik özellikleri neler?

Ürün, 6.52 inç değerde ekranla geliyor. Bu ekran, HD+ çözünürlük ve 90Hz tazeleme değerine sahip.

Gücünü Unisoc T606 işlemciden alan cihaz, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama gibi detaylara da sahip.

Ürünün arka tarafında 50+2+2MP’den oluşan kamera dizilimi var. Ana kamera, makro kamera ve derinlik sensörü olarak sıralayabiliriz. Ön taraftaki selfie kamera ise, 8MP değerde.

Telefonun pil kapasitesi ise, 5,050mAh. Böylece tek şarj ile gündelik kullanımda 2 günü geride bırakmak mümkün.

IP52 su sıçramaları ve toza karşı dayanıklılığı bulunan cihaz, aynı zamanda güç tuşuna yedirilen parmak izi okuyucu sensör sayesinde güvenli kullanımı da mümkün kılabilecek.

İlgili Haberler

>> Hogwarts Legacy Multiplayer Modu Geliyor: HogWarp!