Bedava Uçak Bileti: Bir Havayolu Şirketinden Covid Aşısı Olan Bazı Şanslı Kişilere Ücretsiz Biletler

Bedava Uçak Bileti: Bir Havayolu Şirketinden Covid Aşısı Olan Bazı Şanslı Kişilere Ücretsiz Biletler

Bedava uçak bileti kazanmak ister misiniz? Amerika’da halkın koronavirüse karşı aşı olması için çeşitli kampanyalar gerçekleştiriliyor. Onlardan bir tanesi de, United Airlines’ın sunduğu ücretsiz bilet kampanyası.

Bedava uçak bileti ister misiniz? Eğer Amerika’da yaşıyor ve iş ya da özel amaçlı olarak uçak seyahatleri gerçekleştiriyorsanız, United Airlines firmasının bu yeni kampanyasına göz atmanızda fayda var.

United Airlines, başlattığı yeni kampanyada (Your Shot to Fly), koronavirüsten korunmak için aşı olan ve bunu bildiren yolcular arasından bazı şanslı isimlere bedava uçak bileti veriyor.

Bedava Uçak Bileti: Bir Havayolu Şirketinden Covid Aşısı Olan Bazı Şanslı Kişilere Ücretsiz Biletler

Bunun için öncelikle aşı olunmalı ve aşı olan kişinin de bir MileagePlus, yani firmanın özel üyelik sisteminde kaydı olmalı. Sonrasında, uygulama aracılığıyla aşı bilgileri sisteme giriliyor ve otomatik olarak kazanma şansı başlamış oluyor. Firma, yalnızca ücretsiz olarak gidiş dönüş bileti vermiyor. Asıl dikkat çekici hediye, 1 yıl boyunca ücretsiz uçuş hakkı.

Firma, 1 Temmuz itibarıyla 5 şanslı müşterisini seçecek ve onlara 1 yıl boyunca kullanabilecekleri ücretsiz uçuş hakkını tanıyacak. Ek olarak 30 kişi de “çift kişilik gidiş dönüş bileti” olmak üzere, 2 sene içerisinde herhangi bir sınıfta kullanabilecekleri ücretsiz biletlere kavuşacak.

Peki diyelim ki Amerika’da yaşıyorsunuz, katıldınız ve kazandınız. Aklınızda hâlâ birkaç soru olabilir. Mesela…

“Biletler transfer edilebilir mi?” diye sorabilirsiniz. Cevap, “Hayır.”

“Büyük ödülü kazandım, yanımda farklı farklı arkadaşlarımla seyahat edebilir miyim?” diye sorabilirsiniz. Cevap, “Hayır, yalnızca seçtiğiniz bir kişiyle seyahat edebilirsiniz.”

“1 yıl içinde, tüm uçuş haklarımı kullanmadım diyelim. Bunları paraya çevirip tahsil edebilir miyim?” diye sorabilirsiniz. Cevap, yine “Hayır.”

Koronavirüs aşısına teşvik için benzer hamleler bir süredir var

Son aylara bakıldığında, halkın koronavirüs aşısı olmasına teşvik amacıyla çeşitli kampanyaların düzenlenildiğini görüyoruz. Örneğin, Ohio, New York ve Maryland’ta aşı olanların katılabileceği piyango organizasyonları düzenleniyor. Bazı yiyecek ve içecek firmaları, aşı kartlarının gösterilmesi koşuluyla ücretsiz yemek ve içecek tedariği de sağlıyor.

>> Xiaomi Mi Boost Pro, Hızlı Şarj Özellikli 30.000mAh Değeri Sunuyor! Evet, 30.000!