Sedat Peker Mini Dizi Oldu Sonra Kaldırıldı: IMDb Beklenmeyen Bir Hata Yaptı

Sedat Peker'in sosyal medya

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Sedat Peker mini dizi oldu. İşin aslına bakacak olursak onun YouTube paylaşımları dizileri andırıyor. IMDb ise onun gerçekten de bir dizi olduğunu sandı.

Film ve dizi platformları genellikle oldukça titiz davranır. Kendi web sitelerine veya uygulamalarına getirilecek olan yapımlar ciddi bir eleme sürecinden geçer. Fakat ilk defa karşımıza oldukça ilginç bir senaryo çıktı. Suç örgütü lideri olarak anılan Sedat Peker IMDb içerisinde kendisine yer bulmayı başardı.

“Sedat Peker vs AKP” olarak geçen bu yapım platformda kendisine yer buldu. Fakat gerçekte böyle bir yayın yok. Sadece YouTube platformu üzerinden Sedat Peker tarafından yayınlanan bazı videolar var. Bazıları bunu adeta bir dizi gibi IMDb platformuna yerleştirdi. Üstelik bu dizinin çok yüksek bir puan aldığı görülüyor.

Sedat Peker mini dizi olduktan sonra hemen kaldırıldı

Türkiye’nin gündemine bomba gibi oturmayı başaran Sedat Peker uluslararası platformda da kendisine yer buldu. Dünyanın en büyük film ve dizi web siteleri içerisinde yer alan IMDb onu bir dizi gibi değerlendirdi. Buradan aldığı puan ise 10 üzerinden 10 olarak kayıtlara geçti. Yani gerçekten de tarihin en yüksek oy alan yapımları içerisinde yer almış oldu.

Sedat Peker mini dizi

O konuyla ilgili hata yaptıklarını anlayan ekip diziyi kendi web sitelerinden kaldırdı. Bunun nedeni ise böyle bir dizinin olmaması. Eğer dizi olsaydı muhtemelen gerçekten de 10 üzerinden 10 puan alacaktı. IMDb gibi platformlar köşede kalan yapımları göz önünde tutabilmek için böyle bir sisteme yer vermişti. Kullanıcılar kendileri bazı filmleri ve dizileri yükleyebiliyor. Ancak muhtemelen onlar da Sedat Peker ile ilgili bir dizinin burada yer alacağını tahmin edemedi.

IMDb paylaşım sonrasında elini çabuk tuttu

Platformlarının ciddiyetini korumak isteyen ekip yeni bir karar aldı. Bu olmayan diziyi kendi web sitelerinden kaldırmakla birlikte aynı şekilde daha sıkı denetimde bulunacaklarını açıkladılar.

Bugüne kadar böyle ilginç olaylar elbette yaşandı. Fakat bu web sitesi elini çabuk tutarak ortaya skandal çıkmasına engel oldu. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Netflix güvenliği: Hesabınızı Başkalarının Kullanıp Kullanmadığını Öğrenin

>> Army of the Dead The Synder Cut Versiyonu Gelecek mi? Netflix Yanıtladı