Xiaomi Telefonlarını Hızlandırmak Tahmin Ettiğinizden Daha Kolay

Haftalık Telefon Haberleri

Xiaomi telefonlarını hızlandırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Sadece birkaç yöntem ile cihazınızı çok daha hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

.

Akıllı telefonlardaki en önemli problemlerden bir tanesi de hiç şüphesiz performansın düşük olmasıdır. Yıllar içerisinde cihazların performansları giderek düşmeye başlayabilir. Özellikle orta segment bütçe dostu modellerde bu tür problemler daha fazla görülebiliyor. RAM kapasitesi bu cihazlarda daha düşük kalabiliyor.

Xiaomi akıllı telefonları genelde orta segment olarak değerlendiriliyor. Bu cihazlardaki bellek uzantısı üzerinden bunu gerçekleştirebilirsiniz. Xiaomi cihazlarda kullanılabilen 1 ile 3 GB boyutundaki ek bellek büyük bir destek sunacaktır. Bellek miktarı büyüdükçe cihazın gözle görülür bir şekilde hızlanacağını söyleyebiliriz. RAM kapasitesinin artışı aynı zamanda daha fazla uygulama açmanızı sağlayacaktır.

Xiaomi telefonlarını hızlandırmak mümkün

Xiaomi akıllı telefon modellerinden bir tanesini kullanıyorsanız performans düşüklüğü problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Cihazınızı hızlandırmak ise tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Yapabileceğiniz en önemli işlemlerden bir tanesi de otomatik önbellek temizlemedir.

Bu yöntemi kullanarak çok kolay bir şekilde cihazınızı hızlandırmanız mümkün. Bunun için güvenlik uygulaması bölümünden batarya butonuna tıklayıp otomatik ön bellek temizleme modunu açık hale getirebilirsiniz. Bu cihazınızı gözle görülür bir şekilde hızlandıracaktır. Önbellek ne kadar fazla temiz olursa cihazınız o derece hızlı olur.

Uygulama içi reklam engelleme sistemleri

Çinli teknoloji devi Xiaomi kendi cihazlarında uygulama içi reklamları engelleme özelliği sunuyor. Eğer reklamları engellerseniz bu cihazınızı az bile olsa hızlandıracaktır. Güvenlik ve rehber gibi alanlarda bile reklamla karşılaşmak istemiyorsanız reklamları engelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanırsanız ayrıca kullanıcı verileriniz daha fazla güvende kalacaktır.

Son olarak çöp kutunuzu boşaltmanızı öneriyoruz. Eğer telefonunuzun hafızasını dolu bir şekilde bırakmak istemiyorsanız çöp kutusunu boşaltmanız son derece önemli. Böylece cihazınızın yavaşlama gibi bir problemi oluşmayacaktır. Umuyoruz ki bu yöntemler akıllı telefonunuzda iyileşme sağlayacaktır.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Elektrikli Scooter 4 Pro Türkiye Yolcusu!

>> Xiaomi 12S Yeni Özellikleri İle Görüldü: Aile Genişliyor

. . . . .