Bilim İlaç Verimliliğini Windows Tabletlerle Güçlendiriyor


Saha tanıtım personelinin verimliliğini artırmak, marka değerini güçlendirmek ve sektörde fark yaratmak isteyen Bilim İlaç, Windows 8 ile çalışan tabletleri tercih etti.

Türkiye’de iki ayrı tesiste üretim yapan Bilim İlaç, 4 bin 500 metrekare laboratuvar kapasitesiyle Türk ilaç sektörünün en büyük Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ürünlerle Türkiye ekonomisine katkı sağlıyor. Daha önce doktor ve eczacılara yönelik olarak gerçekleştirilen tanıtım aktivitelerinde Sağlık Bakanlığı İlaç Tanıtım Yönetmeliği tarafından belirlenen şartlara uygun basılı materyallerin kullanıldığını söyleyen Bilim İlaç Bilgi Teknolojileri Müdürü Jale Yiğin, yeni teknolojiye geçişi şöyle özetledi:

“Daha önce tanıtım çalışmaları basılı materyallerle ilerlerken, yeni teknolojilere geçişle birlikte sektör tablet kullanımını keşfetti. Amacımız çalışan verimliliğini artırmak, zamanın ve kaynakların etkin kullanımını sağlayarak sürdürülebilirlik hedeflerimize katkı sağlamaktı.”

jyigin

 

Projeyi tasarlarken şirket içinde kullanılan uygulamaların tabletlerde de çalışmasının kendileri için önemli bir öncelik olduğunu ifade eden Yiğin, “Kurgulayacağımız sistemde çalışanlarımızın şirket içinden ve dışından tüm uygulamalara hızlı erişimini sağlamamız gerekiyordu. Ayrıca tablet kullanıcılarının yaşayacağı olası sorunları çözmek üzere destek çalışanlarımızın masaüstüne uzaktan erişebilmesi önemliydi. Windows 8 işletim sistemiyle çalışan tabletler, tüm bu ihtiyaçlarımızın karşılanmasında bize büyük avantaj sağladı” dedi.

Artık Her Yerden Bilgiye Ulaşmak Mümkün

Bilim İlaç, kurgulanan sistemle şirket genelinde kullanılan tüm kurumsal iş uygulamalarını herhangi bir geliştirme ihtiyacı olmadan tabletlere aktarabiliyor. Ayrıca şirkete ait tüm güvenlik altyapısı ve güvenlik politikaları tabletlere uyarlanabiliyor ve cihazlar gerektiğinde uzaktan kontrol edilebiliyor. Tablet için geliştirilen uygulamalar uzaktan kurulabiliyor ve mağazadan güncellenebiliyor.

Windows 8’li tabletlerle Bilim İlaç’ın teknoloji destekli çalışan, yenilikleri takip eden ve çevreye duyarlı şirket mesajını vererek farklılaşma fırsatı yakaladığını söyleyen Bilim İlaç Tanıtım Müdürü Serdar Temel, şöyle devam etti:

KadirSener

Windows 8 tabletleri satın aldıktan sonra, Microsoft iş ortağı TCM ile Mobilim adlı şirketimize özgü bir uygulama tasarladık. Bu uygulama sayesinde tıbbi mümessillerimiz doktor ve eczane ziyaret planlarını tabletleri üzerinden yapabiliyorlar. Sunum akışını ziyaret ettikleri doktorların tercih ve alışkanlıklarına uygun olarak değiştirebiliyorlar. Ayrıca doktorlardan gelecek olası soruların anında yanıtlanmasını sağlayacak tüm kaynakları tabletlere yükledik. Mümessillerimiz tabletlerde yer alan internet bağlantısıyla daha fazla bilgiye anında erişebiliyor, hatta gerektiğinde medikal müdür ve ürün müdürüyle telekonferans gerçekleştirebiliyorlar. Çok yakında masraf onaylama, toplantı talebi, sipariş sistemi gibi uygulamalarımızı da mobile taşıyacağız. Ayrıca sahadan gelen canlı verilerle yaşayan bir CRM verisi oluşturarak ziyaretin verimliliğini ve kalitesini artıracağız”

Çalışan Performansı Daha İyi Ölçülecek

Windows 8 tabletlerde geliştirilen Mobilim uygulamasının çalışan performansının anlık ölçümüne izin verdiğine dikkat çeken Jale Yiğin, “Çalışanlarımızın günlük ve aylık çalışma planlarını yapmalarını ve sonuçların merkeze anında raporlanmasını sağlayabiliyoruz. Hayata geçirdiğimiz bu sistemle tanıtımda önemli bir gider kalemi olan ürün tanıtım broşürlerinin maliyetini büyük ölçüde azalttık, çalışanların performansını artırdık ve yaptığımız yatırımın geri dönüşünü hızlandırdık. Tüm bunların sektörde farkındalık yaratmamıza ve marka değerimizi artırmamıza katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Ericsson Türkiye’nin En İyi İşverenleri Arasında