Bilim Kurulu Üyesi Yılbaşı Uyarısında Bulundu

Bilim Kurulu Üyesi Yılbaşı Uyarısında Bulundu

pandemi kısıtlamalarının bitiş tarihi
Google News Abone Ol

Koronavirüs sürecini önemli ölçüde kontrol etmeye çalışan Bilim Kurulu Üyesi, yılbaşı hakkında vatandaşları uyardı. Dilerseniz bu uyarılara birlikte daha yakından bakalım.

Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturuldu ve hem aşı çalışmaları hem de vaka kontrolü noktasında önemli görevler üstleniyor. Bu kurul içerisinde yer alan Prof. Dr. Tevfik Özlü, sokağa çıkma kısıtlamaları hakkında sosyal medya açıklamaları yaptı. Ortaya koyduğu bütün uyarılar salgının yayılmasını önlemek açısından büyük bir öneme sahip.

Koronavirüs ilk ortaya çıktığı günden bu yana, sadece bir yıl geçmesine rağmen 80 milyon civarında vaka sayısı ortaya çıktı. Bu kadar kısa bir sürede böylesine hızlı yayılan bir virüs elbette çok fazla dikkat edilmesini gerektiriyor.

Bilim kurulu üyesi yılbaşı eğlenceleri hakkında uyarıda bulundu

Prof. Dr. Tevfik Özlü tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında, öncelikle 2021 yılının daha sağlıklı, mutlu, maskesiz ve mesafesiz geçmesini diledi. Herkesin sevdikleriyle ve dostlarıyla bir araya gelmeyi istediğini ancak virüsün yayılma hızını azaltmak için bunu yapmamaları gerektiğini ifade etti.

Bilim Kurulu Üyesi yılbaşı

Türkiye’de her gün 30 binden daha fazla pozitif baka görülüyor ve asemptomatik vakalar bunun dışında tutuluyor. Onlarla beraber sayı çok daha fazla diyebiliriz. sokağa çıktığınız andan itibaren her yerde pozitif insanlar olabileceğini söyleyen Bilim Kurulu Üyesi, şu koşullarda dışarı çıkmanın pek mantıklı olmadığını ifade etti.

Bilim kurulu üyesi yılbaşı ile ilgili yanlış bir anlaşılma olduğunu söyledi. Yılbaşında getirilmesi planlanan önlemlerin tatil olmadığını ve daha fazla dikkat etmeleri gerektiğini de vurguladı. Herkesin kendi yakınlarını ve dostlarını özlediğini ancak hem onların hem de kendinizin sağlığı için bir araya gelmeyin ifadelerine yer verdi.

Aşılarla ilgili yaptığı açıklamalarda son faz deneme sonuçlarına yaklaşıldığını ancak yaza doğru bunun daha fazla netleşeceğini ifade etti. Böylece Bilim Kurulu Üyesi, yılbaşı uyarısında bulunurken aynı zamanda 2021 yılının çok daha olumlu geçeceğini ifade etti. Peki sizler de 2021 yılına daha umutlu bakabiliyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Mutasyonu Nedir? Covid19 Kaç Kere Mutasyon Geçirdi?

>> COVID20 Laboratuvarda Mı Yapılıyor? Ne Zaman Ortaya Çıkabilir #covid20


CEVAP VER