COVID20 Laboratuvarda Mı Yapılıyor? Ne Zaman Ortaya Çıkabilir #covid20

COVID20 Laboratuvarda Mı Yapılıyor? Ne Zaman Ortaya Çıkabilir #covid20

COVID20 laboratuvarda mı yapılıyor
Google News Abone Ol

Henüz yeni gündeme gelen COVID20, laboratuvarda mı yapılıyor? Birçok kişi İngiltere kaynaklı bu mutasyon hakkında şok edici iddialar ortaya attı.

Bütün hayatı adeta altüst eden koronavirüs, sürekli kötü haberlerle karşımıza çıkıyor. Koronavirüs kaynaklı en çok ölümün görüldüğü İngiltere, yeni virüsün kaynağı olarak gösteriliyor. Koronavirüs, çok güçlü bir şekilde mutasyon geçirdi ve bulaşıcılık oranı önemli ölçüde arttı.

Twitter ve diğer platformlarda da #covid20 ismi ile gündeme bomba gibi oturan bu yeni mutasyon, böylece tüm dünyadaki panik havasını artırdı. Her ne kadar kafalarda ciddi sorular oluşsa bile yine de ilginç komplo teorileri de ortaya atılıyor. Mesela bazıları koronavirüs 20 isimli bu yeni mutasyonun laboratuvarda üretildiğini düşünüyor.

COVID20 laboratuvarda üretildi iddiaları güçleniyor

Öncelikle bu virüsün ne tür değişimler yaratacağını bulmak gerekiyor. İngiliz yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre, bu yeni virüs türü İngiltere’nin güneydoğusunda görülüyor ve eskisine göre birtakım farklı özelliklere sahip. Dilerseniz öncelikle virüste oluşan değişikliklere bir bakalım.

COVID20 laboratuvarda mı yapılıyor?

  • Eskisine göre en az 10 kat daha bulaşıcı.
  • Hücreleri enfekte etme gücü eskisine göre en az 6 kat daha fazla.
  • Öldürücülük bakımından önemli ölçüde bir değişiklik olduğu bilinmiyor.
  • Mutasyon geçirme hızı eskisine göre en az yüzde 40 daha yüksek.

İngiltere’nin baş tıp görevlisi profesör Chris Whitty, COVID20 ile ilgili son derece önemli açıklamalar yaptı. Ona göre yeni türün öldürücülük bakımından eskisi ile çok fazla bir değişiklik göstermediği söylenebilir. Ayrıca bulaşıcılık hızlı bakımından müthiş bir seviyeye geldiği de ifade ediliyor.

Koronavirüs20 genel olarak değerlendirildiğinde, insanlara daha hızlı buluşacağı ve öldürücülük bakımından nispeten aynı olacağı söylenebilir. İngiltere, hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce sürü bağışıklığı yöntemini savunuyordu. Bazı kişiler bu yeni virüsün laboratuvarda üretilerek insanlara daha hızlı bulaşmasının sağlandığını söylüyor.

“COVID20 laboratuvarda üretildi” iddiaları muhtemelen uzun bir süre daha gündemde kalacak. Her ne kadar bunların komplo teorisi olduğu söylense bile yine de halktaki panik giderek artıyor. Sizce mutasyon geçiren bu yeni virüs gerçekten de laboratuvarda mı üretildi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüsü Ağır Geçirenlerin Genetiği Ortaya Çıktı Bakın Kimler Bu Hastalığı Zor Atlatıyor

>> Koronavirüs Salgını Bitmeyebilir: Dünya Sağlık Örgütü Açıklama Yaptı


CEVAP VER