Binance BNB Yakarak Kendi Kripto Parasına Büyük Destek Verdi

BNB coin hackerlar

Binance BNB yakarak son derece önemli bir desteğe imza attı. Özellikle son dönemlerde yaşanan düşüşler nedeniyle birçok yatırımcı üzgündü.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance yeni bir karar aldı. Bugün borsanın kendi kripto para birimi olarak bilinen BNB hakkında son derece önemli gelişmeler yaşanıyor. Şirketin kurucusu Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruda milyonlarca tokenin yakılacağını söyledi.

Özellikle son dönemlerde dijital varlıkların fiyatlarında çok sert oynamalar var. Bitcoin kimi zaman büyük oranda geriye çekilebiliyor. Bu durum yatırımcılar için en büyük endişe kaynaklarından bir tanesi. Hatta bazıları Bitcoin ile ilgili 20 bin dolar olma ihtimalini bile gündeme getirdi. Binance tüm olumsuz gelişmelerden kendi kripto para birimini kurtarmak istiyor.

Binance BNB yakarak fiyat yükseltecek

Neredeyse bütün kripto para borsalarının kendisine ait bir dijital varlığı bulunmaktadır. Böylece markalarının değeri önemli ölçüde güçlenebiliyor. Binance tüm kripto para ekosistemi içerisinde en büyük borsa olarak biliniyor. BNB ise bu borsanın resmi kripto para birimi.

Binance BNB yakarak

Eğer herhangi bir kripto para ile ilgili token yakma işlemi yapılırsa hızlı bir şekilde fiyatta yükseliş görülebilir. Arzın azalması nedeniyle yakılan tokenin fiyatı yükselişe geçiyor. Bu nedenle Binance kendi kripto para borsasının dijital varlığını yakma kararı aldı. Milyonlarca BNB yakılacak. Bu durum fiyatın yükselmesine neden oldu.

Coin yakma faaliyetleri artabilir

Coin yakan dijital varlıkların sayısında önemli bir artış yaşanabilir. Son zamanlarda genel olarak fiyatların geriye doğru düşmesi nedeniyle bu tür durumlarla daha fazla karşılaşabiliriz. Binance burada sadece küçük bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

BNB ile ilgili alınan yakma kararının hemen ardından fiyatı 420 dolar seviyesinin bile üzerine çıktı. 3 Mayıs 2021 tarihinde ulaştığı 675 dolara önümüzdeki haftalarda yeniden gelebilir. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Binance Kripto Para İle Ödeme Sistemi Başlatıyor: Bifinity Devrimi

>> Binance Bedava Bitcoin Dağıtıyor: Mis Gibi Oyun Duyurusu