Bu yazımızda Binance Referans Programı ve nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele aldık.

Kripto para yasası

Binance nedir?

Kripto para yatırımcıları için Binance popüler ve güvenilir bir borsadır. Binance, 180’den fazla ülkeden 6 milyondan fazla kullanıcısıyla, en fazla kripto para birimi sunan kripto para platformlarından biridir. Binance, hizmetlerini birden çok dil (şu anda 37) sunarak kullanıcılarına sunmaktadır.

2017 yılında kurulan Binance, başlangıçta bir kripto borsası olarak başladı ancak 2018 yılında itibari para işlemleri için de destek sağlamaya başladı. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Cardano, Polkadot, Ripple ve daha fazlası platformda bulunuyor. Değişim platformunun ayrıca Binance Coin (BNB) olarak bilinen kendi parası vardır.

Binance, yalnızca %0,1 ile kripto borsaları arasında en düşük komisyon işlem ücretlerinden birine sahip. Kredi/banka kartları, banka havaleleri ve SEPA yoluyla ücret ödemeleri yapabilir, hatta BNB jetonunu kullanabilirsiniz. BNB jetonunu kullanarak ödeme yaptığınızda %0,025 indirimden yararlanırsınız, bu da %0,1 yerine yalnızca %0,075 ücretlendirileceğiniz anlamına gelir.

Binance Referans Programı Nedir?

Binance, kripto dünyasında nispeten yeni olmasına rağmen, en iyi değişim platformu olmak için hızlı bir büyüme yaşadı. Büyümesinin ana itici güçlerinden biri, referans programının oluşturulmasıdır.

Binance Referans Programı hem yeni hem de mevcut kullanıcıları ödüllendiren bir sistem. Referans programı aracılığıyla arkadaşlarınızı Binance topluluğuna katılmaya davet ederek komisyon kazanabilirsiniz. Bağlantınız aracılığıyla biri kaydolduğunda, yeni kullanıcı Binance’in Spot veya Vadeli İşlemlerinden herhangi birinde işlem yaparsa, yaptığı ücretten bir komisyon alırsınız.

Bu bonus, yönlendirenlerinizin ödediği işlem ücretlerinin %20’sidir. İsterseniz bu bonusu, ödüllerin %5, 10 veya %15 olarak kendiniz belirleyebilirsiniz. Günlük ortalama 500 Binance Coin (BNB) veya daha fazla bakiyeniz varsa, temel referans oranınız %40’a çıkar ve referanslarınızla %40’a kadar paylaşım yapabilirsiniz.

Bu yüksek oranlar birçok kullanıcının dikkatini çekti ve tek yapmaları gereken başkalarını siteye davet etmek ve yüzlerce BTC kazanmak olduğu için kripto kazanmanın kolay bir yolu olarak düşünüldü. Haliyle birçok kullanıcı referans programı ile Binance üyesi oldu.

Minimum 500 BNB kripto paranız varsa, referans bonuslarınızı ikiye katlayarak %40’a çıkarabilirsiniz. Ayrıca program, yönlendiren kişi Binance’in Spot veya Vadeli İşlem piyasalarından herhangi birinde işlem yapıp yapmadığına bakılmaksızın ücretler için bir komisyon sunduğundan, hem Binance Vadeli İşlemler yönlendirme kodunu hem de Spot yönlendirme bağlantısını kullanarak insanları yönlendirdiğinizde ödeme alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Binance Referans Programı Nasıl Çalışır?

Alım satım hesabınızda indirim almak ve referans programı aracılığıyla para kazanmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek başlayabilirsiniz.

  1. İşlemlere başlayın

İlk adım, işlem ücretlerinde %20 tasarruf etmek için BST9HAFS kodunu kopyalayarak Binance’e kaydolmaktır. Üye ol butonuna tıkladığınızda referans kodu alanına bu kodu yapıştırabilirsiniz.

Bunun mevcut en yüksek komisyon olduğunu ve indirimin sonsuza kadar %20 değerinde olduğunu unutmayın. Birçok acemi, hesapları oluşturulduktan sonra bir referans kodu kullanabileceğini düşünür ve Binance’e hemen üyeliğini tamamlar. Üye olmadan önce referans kodunu kullanmak önemlidir; aksi takdirde komisyonu alamazsınız. Binance referans kodu sayfasında, konuyla ilgili diğer tüm detayları görmek mümkün.

  1. Kişisel bilgilerinizi doldurun

Sitede bir form sayfası görünecek ve devam etmek için formdaki ayrıntıları doldurmanız gerekiyor. Buradaki en önemli bilgi gireceğiniz şifre. Zor tahmin edilebilecek bir şifre kullanmayı unutmayın.

En sonunda Binance’in Hizmet Şartlarını kabul ediyorsanız kutuyu işaretlemeniz istenecektir. “Hesap oluştur”u tıklamadan önce tüm bilgileri iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Kayıtlı e-posta adresinize bir doğrulama postası gönderilecektir. Hesabınızı doğrulamak için bağlantıya tıklayın.

  1. Yönlendirme bağlantılarınızı oluşturun ve paylaşın

Artık Binance hesabınız açıldığına göre giriş yapın ve sağ üst köşedeki kullanıcı menüsüne gidin. Referans programı seçeneğine tıklayın ve referans panelinize yönlendirileceksiniz. Bir bağlantınız yoksa, ‘Bağlantınızı Oluşturun’ seçeneğini tıklayın.

 

Ayrıca, sunmak istediğinizi seçebilmeniz için farklı yüzde indirim seçenekleri gösterilecektir. Seçenekler, alacağınız yüzdeyi ve yönlendirenlerinizin Binance ticaret hesapları için ne kadar alacağını gösterir.

  1. Referans kimliğinizi paylaşın

Son olarak referans kimliğinizi kullanarak arkadaşlarınızı davet etmeye başlayın. Birisi sizin kodunuzla kaydolduğunda, her ticareti tamamladıklarında bir komisyon alırsınız. Referans ödülleri gerçek zamanlı olarak hesaplanır ve her saat Binance hesabınıza aktarılır.

Referans programı sadece Binance kripto para borsasında yok, diğer platformlarda da var. Eğer diğer platformların programlarını incelemek isterseniz, https://kriptofeed.com/en-iyi-ve-guvenilir-bitcoin-siteleri/ adresine göz atabilirsiniz.Binance

İlgili Haberler

>> En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Bakın Hangileri Oldu (27 Eylül – 4 Ekim)