Twitch Hacklenme Olayı Önceden Tahmin Edilmiş: Büyük Güvenlik Skandalı

Twitch hackerların elinde

Twitch hacklenme olayı aslında daha önceden tahmin edilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan eski çalışanlar son derece ağır suçlamalarda bulundu. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük platformları içerisinde yer alan Twitch büyük bir popülerliğe sahip. Genellikle bu tür büyük sosyal medya platformları birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda bilgisayar korsanlarının hedefi oluyor. Büyük bir veri deposuna sahip olan bu tür uygulamalar her zaman hedef tahtasında.

Twitch platformunun eski çalışanları bazı önemli açıklamalara yer verdi. Onlara göre aslında şirket bu olayın olacağını biliyordu. Daha doğrusu çalışanlar onları defalarca uyardı. Ancak hiç kimseyi dinlemediler. Yaklaşık olarak 125 GB boyutunda veri ele geçirildi ve bunlar arasında son derece kritik bilgiler var.

Twitch hacklenme olayı büyük gündem yarattı

Yaşanan bu hacklenme olayı ile ilgili bilgisayar korsanı Twitch için zehirli ifadesini kullanmıştı. Her ne kadar bu uygulamayı sevenler olsa bile kimileri nefret ediyordu. Bu nedenle herkesin tepkisi aynı olmadı. Bilgisayar korsanları bu uygulamanın bazı yönlerini sevmediği için içeriye sızdı.

İşin daha kötü tarafı ise 2017 ile 2019 yılları arasında Twitch platformunda çalışanların defalarca uyarıda bulunmasıydı. Yaptıkları açıklamalara göre uygulama defalarca uyarıldı ancak yetkililer onları dinlemedi. Böylece bilgisayar korsanlarının saldırılarına daha açık hale geldiler.

Twitch Amazon hesaplarının ele geçirilmesine neden olabilir

Amazon şirketinin en büyük girişimlerinden bir tanesi olan Twitch büyük sorunlara neden olabilir. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz Amazon hesaplarına yetkisiz bağlanma problemi. Herhangi bir sızıntı nedeniyle bilgisayar korsanları Amazon hesaplarına bağlanabilir. Böylece yeni saldırılar ortaya çıkabilir.

Konu ile ilgili hasar tespiti yapmaya devam eden Twitch biraz kafa karışıklığı yaşıyor. Her ne kadar veriler çalınmadı dense bile yine de devasa bir verinin ele geçirildiği söyleniyor. Peki sizce Twitch ile ilgili yaşanan bu olayda en büyük suç kimde? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Mark Zuckerberg’in Facebook İmparatorluğu Yıkılıyor mu?

>> Facebook Kullanıcı Verileri Çalındı Mı? Şirketten Açıklama Geldi!