BioNTech Şirketi Türkiye Ofisi Açabilir: Aşı Ucuza Mı Gelecek

BioNTech Şirketi Türkiye Ofisi Açabilir: Aşı Ucuza Mı Gelecek

BioNTech şirketi Türkiye ofisi
Google News Abone Ol

Koronavirüs pandemisi ile mücadele için BioNTech şirketi Türkiye ofisi kurabilir. Herkes bu haber üzerine aşıların ucuza gelme ihtimalinden bahsetmeye başladı.

Özellikle Avrupa, ABD, Türkiye ve Rusya gibi ülkelerde çok fazla etkili olan koronavirüs salgını, dur durak bilmeden devam ediyor. Ayrıca ölen kişi sayısının fazla olması salgın ile ilgili tedirgin edici detaylar arasında yer alıyor. Her ne kadar durum karamsar olsa bile BioNTech isimli aşı şirketi Türkiye’de ofis açma ihtimalleri olduğunu söyledi.

Şirketin kurucularından bir tanesi olan Prof. Dr. Uğur Şahin, “Türkiye’ye ilk defa ürünlerimizi getiriyoruz. Türkiye’de hem araştırma yapmak istiyoruz. TÜBİTAK ile görüşmelerimiz var. Birkaç üniversitede profesörlerle çalışmaya başladık. Türkiye’de de BioNTech şirketinin bir yerini açmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

BioNTech şirketi Türkiye ofisi açılabilecek mi

Şirket Almanya’da olmasına rağmen Türkiye ile yakın ilişkiler kurmak istiyor. Bu nedenle uzun bir süredir görüşmelerin devam ettiği ifade ediliyor. Bu yılın sonuna kadar yaklaşık olarak bin doz aşının Türkiye’ye gönderileceği söylenmişti.

Şimdi bakıldığında, 2021 yılının sonuna kadar 30 milyon aşının Türkiye’ye gönderileceği söyleniyor. Mart sonuna kadar en azından 4.5 milyon aşı dozu göndermeyi isteyen bu firma, büyük bir çalışma temposunda devam ediyor. BioNTech şirketi Türkiye ofisi açmasıyla birlikte, hem lojistik hem de diğer konularda önemli bir avantaj sağlama ihtimali bulunuyor.

BioNTech şirketi Türkiye ofisi

Türkiye’de özellikle bu aşıların nerede saklanacağı ve nasıl bir şekilde uygulanacağı açıkçası çok net değildi. Ayrıca bazı yan etkilerin görülme ihtimalleri mevcut. İnsanlar tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, özellikle alerji yapma ihtimali çok yüksek. Böyle bir durumda insanlar ölüme kadar gidebilir.

Tüm bu nedenlerden dolayı şirket kendisini güvene almaya çalışıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin kendilerinden sınırlı sorumluluk maddesi istediği belirtildi. BioNTech şirketi Türkiye ofisi bu tür hukuki sorunları da aşabilirse kısa bir süre içerisinde kurulabilir.

Peki siz aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu şirket aşı konusunda güvenilir mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüse Karşı Maskeler İşe Yarıyor Mu Bilim İnsanları Cevapladı

>> İlk Koronavirüs Vakası Nerede Görüldü (Hiç Tahmin Edemeyeceğiniz Bir Ülke)


CEVAP VER