Bitcoin Destek Ve Direnç Seviyeleri: Kripto Para Piyasasında Umutlar Yeşeriyor

BtcTurk kripto para ödeme
Google News Abone Ol

Ayı sezonuna geçildiği söylenen şu günlerde Bitcoin destek ve direnç seviyeleri ortaya çıktı. Bu seviyeler en azından kripto paraların geleceği için son derece önemli. Hadi gelin hem bu destek ve direnç seviyelerine hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Öncelikle ayı sezonuna girildiğini söyleyen kişiler için yanıldıklarını ifade edebiliriz. Bitcoin şu anda en popüler dönemlerinden bir tanesini yaşıyor. Bu nedenle boğa sezonuna devam edildiğini söyleyebiliriz. Ancak buradaki asıl problem yatırımcıların artık en üst noktada olduklarının düşünmesinden kaynaklanıyor. Bitcoin hatırlayacağınız üzere bir dönem 20 bin dolar seviyelerini görmüştü ve bu birçok kişiyi heyecanlandırmaya yetmişti.

Geldiğimiz şu noktada yine benzer durumun yaşandığını söyleyebiliriz. Kripto para birimi olan Bitcoin en yüksek seviyelerinden bir tanesine ulaştı. İşte tam bu noktada destek ve direnç seviyelerini belirlemek son derece önemli. Kripto para biriminin en fazla düşüş yaşadığı alt miktar 51 bin dolar seviyelerinde.

Bitcoin destek ve direnç seviyeleri yolunuzu belirleyebilir

Destek seviyesinin 51 bin dolarda toplandığını söyleyebiliriz. Peki bu kripto para biriminde direnç seviyesi tam olarak hangi noktada? İşin aslına bakacak olursak iki farklı direnç noktası oluştuğunu söyleyebiliriz. Geçen hafta direnç noktası 60 bin dolar seviyelerindeydi. Bu hafta ise 55 bin dolar en üst seviye olarak görülüyor.

Bitcoin destek ve direnç

Bu kripto para birimi ne yazık ki 55 bin dolar seviyesini bir türlü aşamıyor. Eğer bu noktayı aşabilirse hızlı bir şekilde 60 bin dolar seviyesine doğru yol alabilir. Bir diğer üst direnç olan 60 bin dolar seviyesi aşılırsa bu defa gözünü 70 bin dolara dikecektir. Ancak analistlerin ayı sezonuna girdiğimizi söylemesi bu durumu tersine çevirebilir.

Bitcoin yeni haberlere ihtiyaç duyuyor

kurumsal yatırımcı kripto paralara her yatırım yaptığında fiyatları bir miktar daha yükseliş gösteriyor. Bu nedenle Bitcoin yeni kurumsal yatırım haberlerine ihtiyaç duyuyor. Böyle haberlerin gelmesi ile birlikte daha hızlı yükseliş yakalayabilir.

Önemli not: Bunların hiçbirisi kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin hakkında PARIBU CEO’su Yasin Oral Sorularımızı yanıtladı!

>> Ay’ın Mağaralarını Keşfetmesi İçin Robot Geliştiriliyor


CEVAP VER