Kripto Para Piyasası Bitcoin İle Hareketlendi: Yeni Fiyatlanma

Warren Buffet Bitcoin

Kripto para piyasası Bitcoin ile birlikte son derece hareketli günler geçiriyor. Kripto para devinin yaptığı zikzaklar artık yavaş yavaş geride kalacak gibi görünüyor.

Bitcoin özellikle son 3 aydır çok sert zikzaklar çizmeye başlamıştı. Günün erken saatlerinde yükseliş hareketlerine hız kazandıran kripto para devi 46 bin 500 dolar seviyelerinde. Ethereum ise fiyatını 3 bin 460 dolar düzeyine kadar yükseltmeyi başardı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri yüksek bir artış gösterdi.

Genel olarak piyasaları değerlendirdiğimizde ciddi bir yükseliş hareketinin olduğunu görüyoruz. 48 bin dolara kadar yükselen Bitcoin en fazla 44 bin düzeyine gerilemişti. Yani genel olarak 44 bin ile 48 bin dolar seviyelerinde kaldı. Şimdilik sakin bir hareketlenme izliyoruz.

Kripto para piyasası Bitcoin etkisinde

Bitcoin kripto para devi olduğu için bütün dijital varlıkları önemli ölçüde etkiliyor. Onun sadece küçük bir yükseliş yapması bile diğerlerinin çok daha sert bir şekilde ivme kazanmasını sağlıyor. Bu nedenle Bitcoin tüm piyasayı domine etmeye devam ediyor. 24 saatlik dilimde yükseliş hareketleri kaydetmeye devam ettiğini görüyoruz.

Kripto para piyasası Bitcoin

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerine baktığımızda 2,26 trilyon dolar düzeyinin geldiğini görüyoruz. Bu gerçekten de çok büyük bir ekosistem olduğunu gösteriyor. Hatta Apple bile ortalama olarak böyle bir piyasa değerine sahip. Dijital varlıkların önümüzdeki aylarda daha hızlı bir yükseliş yakalaması bekleniyor.

Altcoinler Bitcoin ile hareket ediyor

Bütün kripto para birimlerinin Bitcoin ile hareket ettiğini görüyoruz. Son hareketlerine baktığımızda Ethereum 3460 dolar seviyelerini artık geride bıraktı. Tüm bunlara ek olarak AXS, NEAR ve GRT gibi birçok dijital varlık çift haneli değer artışları yaşıyor.

Son 24 saatlik zaman dilimine baktığımızda kripto para birimleri beklentileri aşmayı başardı. ABD Merkez Bankası veya Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş hakkında kötü haberler gelirse yeniden bir düşüş yaşanabilir.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Kritik Haftaya Girdik: Heyecanlı Bekleyiş

>> Kripto Paralarda Son Hafta Neler Yaşandı? Güzel Haberler Geliyor (21 – 29 Mart)