Bitcoin Fiyatında Düşüş Devam Edecek Mi? İşte Analistlerin Açıklaması

Bitcoin fiyatında düşüş devam

Bitcoin fiyatında düşüş devam ediyor. Özellikle son dönemlerde dijital varlıkların fiyatlarında gözle görülür düşüşler yaşanıyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak kabul edilen Bitcoin her geçen gün yeni fiyatlara imza atıyor. Düşüş giderek sertleşmeye devam ediyor. Şu sıralar 30 bin dolarda bile çok zor tutunduğunu görüyoruz. Lider kripto para birimi yüzde 6 civarında bir düşüş yaşadı.

Bütün dijital varlıklar düşüşünü bu zamanlara saklamış gibi görünüyor. Neredeyse tamamı gözle görülür bir şekilde geri çekildi. Mesela Ethereum 1700 dolar seviyelerine kadar geldi. Bazıları Bitcoin için 25 bin doları önemli bir destek olarak gösteriyor. Ethereum ise 1500 dolara kadar sarkabilir.

Bitcoin fiyatında düşüş sürebilir

Küresel çapta yaşanan olumsuzluklar ne yazık ki bütün piyasaları etkiliyor. Bu durum sadece kripto paralar için geçerli değil. Aynı zamanda hisse senetlerinde de gözle görülür bir düşüş var. Mesela Tesla hisseleri bile yüzde 15 seviyesinde düşüş yaşadı.

Bitcoin fiyatında düşüş devam

Bitcoin ve hisse senetleri korelasyon oluşturuyor. Yani büyük hisse senetleri düştükçe kripto paralarda da benzer düşüşlerin olduğunu görüyoruz. Bu durum dijital varlıkların aslında birer hisse senedi olduğu gerçeğini gözler önüne sermiş oluyor. Ancak işin içinde çok daha kritik bir problem var.

Madenciler satış yolunu tercih ediyor

Özellikle küresel çapta yaşanan ekonomik problemler nedeniyle madenciler satış yoluna gidiyor. Bu durum kripto para birimlerinde baskı oluşturuyor. Mesela Bitcoin eğer madencilerin satışı olmasaydı şu sıralar 30 bin dolar seviyelerinde bile tutunabilirdi. Ancak madencilerin satış yoluna gitmesi bunu engelliyor.

ABD Merkez Bankası tarafından yapılacak olan faiz artırımları yine bu düşüşlerde önemli bir etkiye sahip. Tüm bunlara ek olarak salgının devam etme riski var. Yani analistler daha çok Bitcoin ile ilgili düşüş sinyallerine odaklanıyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Stratejileri Büyük Getiriler Sağlayabilir: Bunlara Mutlaka Dikkat Edin

>> Haftanın Kazandıran Kripto Paraları Bakın Hangileri Oldu (31 Mayıs – 07 Haziran)