Telegram Ücretli Hizmete Başlıyor: İşte Gelecek Olan Özellikler Ve Fiyatı

Çin Telegram’ı yasakladı

Telegram ücretli hizmete başlama kararı aldı. Özellikle son dönemlerde bu tür hizmetlerin daha fazla ön planda olduğunu görüyoruz. İşte konuyla ilgili merak edilenler.

Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alan Telegram ücretli hizmete geçiş yapıyor. Burada bahsedilen elbette tamamen bir ücretlendirme değil. Uygulama sadece isteyenler için özel bir ücretlendirme sistemine geçiyor. Bu sistem sayesinde çok daha fazla özellik kullanılabilecek.

Telegram son dönemlerde WhatsApp ile yaptığı savaş nedeniyle çok biliniyor. WhatsApp yazışmalarının Facebook sunucularında değerlendirilecek olması birçok kullanıcının tepkisini çekmişti. Sonuç olarak Telegram gibi platformlara geçiş yaşandı. Şimdilerde şirket bunu paraya dönüştürmek istiyor.

Telegram ücretli hizmete geçiyor

Rusya merkezli anlık mesajlaşma uygulaması premium hizmete başlıyor. Bu hizmete abone olanlar için bazı ekstra özellikler yer alacak. Öncelikle premium çıkartmalar olacağını belirtelim. Bu tür çıkartmalar sayesinde mesajlar çok daha keyifli hale gelecek.

Telegram ücretli hizmet

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre hesap limiti genişletilecek. Tek hesap ile 1000 civarında kanal, 20 sohbet ve 10 mesaj sabitlenebilecek. Sadece bu bile Telegram kullanıcılarını cezbetmeye yetebilir. Ayrıca isteyenler tek uygulama kullanarak 4 hesapla giriş yapabilecek.

Yeni ücretli hizmetin fiyatı belli oldu

Bu yeni ücretli hizmetin fiyatı sonunda belli oldu. ABD’de aylık 5 dolar üzerinden bu hizmeti almak mümkün olacak. Fakat Türkiye için işler biraz daha farklı. Türkiye’de muhtemelen çok daha uygun bir fiyatla kullanıcılara sunulacak.

Hem gizlilik özellikleri sunması hem de bazı özel çıkartmalara sahip olması nedeniyle Telegram dünyanın en değerli anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde yer alıyor. Bu yeni hizmet büyük ihtimalle yüksek talep görecek. Ayrıca fiyatın uygun olması yine onu cazip kılan detaylar içerisinde yer alıyor. Henüz Türkiye fiyatı belli olmasa bile yine de hayal kırıklığı yaşatmayacaktır. Peki siz Telegram premium hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp, Telegram’ın Beğenilen Özelliğini ve Dahasını Getiriyor!

>> Telegram Kripto Paralarla Ödeme İmkanı Sunacak: İlk Transferler Yapıldı