Bitcoin Halving hakkında merak ettiğiniz herşey burada!

En fazla kaybettiren kripto

Bitcoin Halving şimdilerde en çok merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Hem Bitcoin yatırımcıları hem de diğer kripto para destekçileri bu kavrama çok büyük bir önem gösteriyor. Peki nedir bu halving? İşte merak ettiğiniz bütün detaylar.

Bitcoin Halving kripto para yatırımcıları tarafından en fazla gündem yaratan konular içerisinde yer alıyor. Neredeyse bütün yatırımcılar bu ana kilitlendi. Kripto paralar için kullanılan Halvingin öncelikle ne anlama geldiğine bir bakalım. Bu kavram kripto para birimlerinde enflasyonu önlemek için kullanılan bir sistem. Basit bir örnekle anlatmak gerekirse kısaca büyük yarılanma diyebiliriz. Madencilere verilen ödüllerin her 4 yılda bir yarılandığı ve buna isim olarak büyük yarılanma denildiği tüm kripto para yatırımcıları tarafından biliniyor. Madencilere verilen ödülün yaralanması nedeniyle kripto paraların fiyatlarında büyük bir değişiklik yaşanabiliyor. Şu anda iki farklı senaryonun gündemde olduğu söylenebilir. Uzmanlar Bitcoin büyük yaralanma öncesinde ve sonrasında olmak üzere iki farklı görüş bildiriyor.

Halving öncesi kripto para fiyatları ne olacak?

Kripto paralar ile birlikte aynı zamanda alt koinler de Bitcoin Halving öncesinde bazı değişiklikler yaşayacak. Şimdilik en yaygın olan iki görüşten bir tanesi büyük yarılanma öncesinde kripto para birimlerinde bir miktar düşüş yaşanacağı söyleniyor. Genel piyasalarda Bitcoin fiyatı 7500 dolar üzerinden işlem görüyor. Bazı Bitcoin yorumcuları bu fiyatın yaklaşık olarak 6000 dolar bandına çekileceğini düşünüyor.

Binance gibi kripto para borsalarında büyük işlemler yapan yatırımcılardan bazıları bu kripto para biriminin büyük yarılanma öncesinde 7890 seviyelerine çıkabileceğini düşünüyor. Ancak şimdilik kripto para birimleri düşüşe geçti. Bu durum yükseleceği ile ilgili tezler orta atanları haksız çıkarabilir. Öte yandan kripto para birimi lideri olan Bitcoin 23 Nisan tarihinde 7100 dolar seviyelerinden 7600 dolar civarına kadar çıkmayı başarmıştı.

Bitcoin halving sonrası fiyatlar ne olacak?

Birçok kişinin büyük yarılanma sonrasında kripto para birimlerinin fiyatları ile ilgili olumlu görüşleri bulunuyor. Bu kripto para biriminin büyük yarılanma sonrasında yaklaşık olarak 8000 dolar üzerine çıkması beklentiler arasında. Kimileri ise lider kripto para biriminin yaklaşık olarak 4500 dolar seviyelerine kadar gerileyeceğini tahmin ediyor.

Yatırımcılar arasında bazıları 100.000 dolar gibi seviyeleri gösterse bile, bu pek mantıklı görünmüyor. Kripto para birimlerinin Bitcoin Halving sonrası üst seviye barajları zar zor geçtiği herkes tarafından biliniyor. Bu nedenle böyle bir yükseliş ne yazık ki kolay görünmüyor. Sizce kripto para birimleri önümüzdeki günlerde ne tür değişimler yaşayacak? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

IBM’in Ücretsiz Eğitim Platformu Open PTech Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Önemli not: Yukarıda yazılanların hiçbirisi kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.