Bitcoin Büyük Darbe Aldı: Çin Polisi Kripto Paralara El Koydu

Bitcoin 2021 sonunda yükselişe

Son zamanlarda aşırı yükselişi ile birlikte Bitcoin büyük darbe aldı. Çin polisi çok tartışılacak bir uygulamaya imza attı. hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralar hayatımıza girdiği günden bu yana herşeyi fazlasıyla değiştirdi. Her geçen yıl değeri kat kat artan bu para türleri, ciddi kazanç elde etmenizi sağlayabiliyor. Aynı zamanda büyük para kayıplarının da önemli nedenleri arasında yer alıyor. İşte tam da bu yüzden Bitcoin çok uzun süre tartışmaların merkezinde yer aldı.

Bu kripto para birimini bu kadar değerli kılan en önemli konu ise hiç şüphesiz ele geçirilemez oluşuydu. Siz ne yaparsanız yapın Bitcoin ele geçirmek ve onu kullanmak imkansızdı. Her kullanıcı arasında anonim bir şekilde kullanılan kripto para birimi, asla ele geçirilemezdi.

Bitcoin büyük darbe yedi ancak hızlı toparlandı

Bu gelişmeler üzerine Bitcoin, yaklaşık 200 dolar değer kaybetti. Ancak hemen ardından hızlı bir şekilde toparlandı. Bitcoin gibi platformlara dokunulamadığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Son derece güçlü bir yapı olan block zincirler hacklenmeyi engelliyor.

Bitcoin büyük darbe

Çin polisi tarafından büyük bir baskın yapıldı ve el konulamaz denilen Bitcoin’e el konuldu. PlusToken Ponzi üzerinden yapılmış olan 194.775 bitcoin (BTC), 833.083 ether (ETH), 1,4 milyon litecoin (LTC) yatırımları ele geçirildi. Bunun üzerine kripto para biriminin güvenilirliği konusunda çok büyük endişeler olduğu dile getirildi.

  • Donald Trump yönetiminin görevi terketmeden önce kripto paralar ile alakalı düzenleme yapacağı söylendi ve Bitcoin geriledi.
  • Çin polisi tarafından yapılan baskınla kripto paraların ele geçirilmesi sonrasında kripto paralarda bir miktar düşüş yaşandı.
  • Paypal gibi ödeme sistemlerinin Bitcoin kabul etmesiyle kripto para fiyatları yükseldi.

Şu anki Bitcoin fiyatlamasında en önemli etkenler bu maddeler. Olumsuz gelişmeler nedeniyle Bitcoin büyük darbe yedi ve şimdilik yerinde sayıyor. Ancak ilerleyen zamanlarda nereye doğru ilerleyeceğini kimse pek kestiremiyor. Muhtemelen başka bazı olumlu haberler bekleniyor. Peki siz kripto paraları güvenilir buluyor musunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır? Sizin İçin Araştırdık

>> UNICEF Türkiye Türkiye’de İlk Kez Kripto Para İle Bağış Kabulüne Başladı