Bitcoin Yükselişi Yakında Gerçekleşecek Mi? Büyük Endişeler Var

Bitcoin yükselişi yakında

Bitcoin yükselişi yakında gerçekleşecek diyen analistlerin sayısı her geçen gün azalıyor. Peki gerçekten de kripto paralar yükselemeyecek mi?

Dijital varlıklar her zaman için tartışmaların tam odağında yer aldı. Özellikle son dönemlerde birçok kişi trend dönüşümü bekliyor. Fakat istenilen etki henüz oluşturulamadı. Bütün Bitcoin ve kripto para borsası yeni yaşanacak gelişmelere odaklandı.

Kripto paralar için sürekli olarak yeni bir dönüşüm ortaya çıktı. Mesela 2017 yılında çok sert bir yükseliş yakaladılar. 21 yılda ise yine benzer bir yükselişin olduğunu görüyoruz. Fakat 2022 yılından itibaren çok sert düşüşler ile karşı karşıya kaldık. Bitcoin başta olmak üzere bütün dijital varlıklarda ciddi oranda gerileme görüldü.

Bitcoin yükselişi yakında durabilir

Bitcoin ile ilgili her geçen gün yeni bazı iddialar ortaya çıkıyor. Ayrıca borsalarda ve diğer bazı kripto para birimlerinde ortaya çıkan gelişmeler önemli oranda kripto para devlerini etkiledi. Sonuç olarak yatırımcıların da bunlardan olumsuz yönde etkilendiğini gördük.

Bitcoin yükselişi yakında

Dijital varlıklar ile ilgili en büyük kırılma noktası LUNA ile ilgiliydi. Hatta bu kripto para biriminin UST isimli stablecoin çıkarmış olması tartışma yaratmıştı. Hemen ardından UST çöküş yaşadı ve şirket iflas bayrağı çekti. Tüm bunlara ek olarak LUNA tamamen iflas etti. Ayrıca BlockFi iflas ederek yatırımcıları şoka uğrattı. FTX son anda duruma el koyarak onu kurtarmayı başardı.

FTX iflası süreci büyük oranda etkiledi

FTX dünyanın en büyük kripto para borsaları içerisinde yer alıyor. Bu borsanın çökmesinin hemen ardından dijital varlıklar önemli bir darbe daha almış oldu. Ayrıca Binance hakkında da bazı iddialar ortaya atıldı. ABD içerisinde dava açılabileceği ihtimalleri konuşuluyor.

Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından gözler Bitcoin yükselişi yakında olacak mı sorusuna çevrildi. Eğer ABD Merkez Bankası faiz kararında ısrar eder ve dijital varlıklara olan güven azalırsa Bitcoin için yükseliş umudu ciddi oranda çökecek.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Göstergeleri Yükselişi Mi Yoksa Düşüşü Mü Gösteriyor?

>> Bitcoin Fiyat Hareketleri Neyi Gösteriyor: İşte Analistlerin Yorumları