YouTube Oynatma Sırası Özelliğini Bütün Cihazlara Dağıtıyor

YouTube reklam engelleyici

YouTube oynatma sırası özelliğini bütün cihazlara dağıtma kararı aldı. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün ayrıntılar.

Dünyanın en büyük online video platformu olarak bilinen YouTube yeni kararlar alıyor. Fakat bu kararların biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Mesela yaklaşık olarak 3 yıl önce oynatma listesi yayınlanmıştı. Bu özellik YouTube kullanıcıları tarafından çok beğenildi.

3 yıla rağmen şirket mobil cihazlar için bu özelliği getirmedi. Tepkilere neden olan davranış sonunda farklı yöne doğru evrildi. Artık isteyenler oynatma sırası özelliğini mobil cihazlarında deneyebilecek. Uygulama birçok yeni özelliği bünyesinde barındırmayı başarmıştı. Buna bir yenisini daha ekledi.

YouTube oynatma sırası mobil cihazlara geliyor

Hatırlayacağınız üzere YouTube tarafından önemli bazı kararlar alındı. Mesela videoların altına yorum yapan bazı toksik kullanıcıların engelleneceği söylenmişti. Bunun üzerine birçok kullanıcıdan olumlu yönde tepki geldi. Şimdi ise yeni bir özellik daha ekleniyor.

YouTube oynatma sırası

Bu yeni özellik ile birlikte izlemek istediğiniz birçok video kolaylıkla arka arkaya izlenebilecek. Böylece kullanıcılar liste oluşturduktan sonra arkasına yaslanıp bu videoları izleyecek. Birçok kullanıcının son derece keyifli vakit geçireceği tahmin ediliyor. En azından mobil cihazda bu büyük bir fark yaratacak.

İsteyenler yeni özelliği kullanabilecek

YouTube tarafından kullanıcılara sunulan bu özellik rahatlıkla kullanılabilecek. Fakat burada önemli bir ayrım var. YouTube Premium üyesi olmazsanız bu özelliği kullanamazsınız. Zaten şimdilik deneme aşamasında. Premium ve avantajları sekmesi üzerinden yeni özellikleri deneyin bölümüne bakmanız gerekiyor.

YouTube oynatma sırası özelliği mobil cihazlara şimdilik deneme amaçlı olarak sunuldu. Web sürüm için 100 video ile sınırlandırılan bu özellik mobil cihazlarda da sınırlandırıldı. Önümüzdeki aylarda bu özelliğin kararlı bir şekilde bütün kullanıcılarla paylaşılması bekleniyor. Eğer bu özelliği kullanma imkanımız olursa deneyimlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> YouTube Video İndirme Yöntemleri: En Kolaylarını Seçtik!

>> YouTube’a Zam Mı Yapıldı? İşte Gelişmeler Hakkındaki En Son Haberler