Black Shark 6 Yolda: En İyi Oyuncu Telefonu!

Black Shark 6

Black Shark 6 serisi ile tanıtılacak olan tüm modeller hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte Xiaomi’nin oyuncu telefonu serisi hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda oyuncu telefonlarına olan ilgi artmış durumda. Özellikle Mobil E-Spor sektörünün gelişmesi ile beraber oyuncu telefonları daha çok tercih edilmeye başlandı. Bununla beraber Call of Duty ve Battlefield gibi bilgisayar tarafında efsaneleşen oyunlarının mobil sürümü de birer birer telefonlara gelmeye başladı. İnsanların zamanında bilgisayarda oynadığı bu oyunların telefon versiyonlarının gelmesi ise oyuncu telefonlarının sevilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu diyebiliriz. Xiaomi’nin Black Shark serisi ise oyuncu telefonu tarafında rakipsiz olarak anılıyor. Geçtiğimiz aylarda Black Shark 5 serisi ile iki farklı model tanıtılmıştı. Söz konusu performans odaklı modelleri Black Shark 5 ve 5 Pro olarak karşımıza çıktı.

Daha sonrasında ise seriye ait Black Shark 5S adında bir modele daha rastlamıştık. Söz konusu model de Black Shark 5 ve 5 Pro modellerinden daha güçlü bir oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkmıştı. Sonunda seriye ait yeni üyeler hakkında bilgi sahibi olduk. Black Shark 6 serisi yakında geliyor. Yine seriye ait en az ilki modelin tanıtılacağını düşünüyoruz. Black Shark 6 ve 6 Pro olmak üzere en az iki modelden oluşacak serinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. İşet yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Black Shark 6 Yolda: En İyi Oyuncu Telefonu!

DCS’ye göre Black Shark 6 serisi, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile desteklenecek. Ve selfie kamerası tarafında ise delikli ekran tasarımı yer alıyor. Ekran tarafında ise bir 2K ekrana sahip. Ana arka kamera, ultra geniş ve makro/telefoto makro birimleriyle eşleştirilebilen 60 MP Sony IMX686 sensörü ile geliyor.

Black Shark 6

 

DCS kaynağı, Black Shark 6 serisinin sürekli performans sağlamak için çift hoparlöre ve “en güçlü aktif soğutmaya” sahip olduğunu iddia ediyor. Seramik gövde yapısına sahip metal bir gövdeye ve tüm pakete güç sağlamak için 120W şarjlı 5000 mAh bataryaya sahip. Black Shark 6 serisinin kaç tane akıllı telefondan oluşacağı belli değil, ancak geçen yılki lansman bir şey olursa, muhtemelen Çin’de RS ve Pro varyantlarına küresel olarak normal ve Pro varyantlarıyla katılan düz model göreceğiz. Önümüzdeki ünlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Güzel Haber!