Xiaomi Civi 3 Geliyor: Vlogger’lara Müjde!

Xiaomi Civi 3

Xiaomi Civi 3 modelinin tasarım ayrıntıları ve teknik özellikleri sızdırıldı. İşte ön kamera konusunda fark yaratan seri hakkında tüm ayrıntılar.

Xiaomi, geçtiğimiz yıl Eylül ayınca Civi 2 modelini piyasaya sürmüştü. Söz konusu model, ülkemizde satışa sunulmasa da küresel pazarda ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer alıyordu. Genel olarak söz konusu modeli değerlendirdiğimizde, orta segmentin güçlü modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. 350 Euro’luk bir fiyattan satışa sunulan modelin tercih edilmesinin en büyük sebebi ise uygun fiyatının yanı sıra 5G desteği olmuştu. Sevenleri uzun süredir söz konusu serinin yeni modelini beklerken sonunda Xiaomi Civi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Özellikle kamera tarafında yeniliklere imza atan modelin, sınıf atladığını söyleyebiliriz. Ayrıca telefonun arka kamerasından daha çok ön kamera özellikleri, öne çıkan detaylar arasında. Bu yüzden Civi 3 modelinin Vlogger’lar için  geliştirildiğini söyleyebiliriz. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi Civi 3 Geliyor: Vlogger’lara Müjde!

Xiaomi Civi telefonlarının genellikle yalnızca Çin’de satıldığını belirtelim. Fakat Civi 3 modelinden itibaren artık küresel pazarda da yer alacağına dair söylentiler mevcut. Ön kamerayla fotoğraf ve video çekmek isteyenlere yönelik olduğunu ekleyelim. Son sızıntıya göre, yeni Xiaomi Civi 3‘ün hızlı bir Dimensity 8200 yonga setine ve 50 MP’lik bir kameraya sahip olacağını biliyoruz. Bu da yeni versiyonu çok çekici bir orta seviye oyuncu yapıyor. Güvenilir kaynak olan Digital Chat Station’a göre, ekran Full HD çözünürlüğünde olacak ve 120 Hz yenileme hızını koruyacak. Xiaomi’nin birkaç Civi, Redmi ve Mi cihazında kullanılan eski güzel 6.55 inç AMOLED’e bağlı kalacağından oldukça eminiz.

Xiaomi Civi 3

Piyasada en son karşımıza çıkan mevcut Civi 2 50MP sensörü Sony IMX766 ile geliyordu. Fakat yeni sürüm, Xiaomi 13 ve Redmi amiral gemileri K60 Pro’da da görülen Sony IMX800’dür. kullanacak Bir kez daha, zaten oldukça yetenekli oldukları için muhtemelen öncekilerle aynı kalacak olan iki adet 32 ​​MP özçekim kamerası görüyoruz. Xiaomi’nin Civi 3‘ü Nisan ayında piyasaya sürmesi muhtemel olsa da, telefonu Çin dışında görüp görmeyeceğimiz hala meçhul

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Güzel Haber!