Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Güzel Haber!

Galaxy S23 FE

Samsung Galaxy S23 FE modeli ile birlikte FE ailesinin geri döndüğünü belirtelim. İşte kullanıcıları mutlu edecek yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiz üzere Samsung, son yıllarda Samsung Galaxy S serisi ile sunduğu modellere yeni bir üye daha ekledi. Serinin FE sürümü olarak bilinen Fan Edition modeli, S serisinde karşımıza çıkıyor. Bu modelin S serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak karşımıza çıktığını belirtelim. İlk olarak S20 modelinde karşımıza çıkan S20 FE modeli, kullanıcıların istekleri doğrultusunda karşımıza çıkan özelliklere sahipti. Daha sonrasında ise serinin sonraki modeli olan Galaxy S22’de FE modeli karşımıza çıkmamıştı. Bunun en temel sebebi olarak çip sıkıntılarını gösterebiliriz.

Hatta bazı kullanıcılar tarafından, Samsung’un, FE serisinin fişini çektiğine dair de söylentiler vardı. Yani bundan sonraki tanıtılacak modellerde de FE serisine ait herhangi bir modelin karşımıza çıkmayacağı tahmin ediliyordu. Fakat sevenleri umutlandıran bir gelişme yaşandı ve Galaxy S23 FE modeli hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Artık Galaxy S23 serisini seven fakat ulaşamayan kullanıcılar, özellikleri biraz daha kısıtlanmış fakat tasarımsal olarak amiral gemisi modellerini andıran tasarımlı modeli ile geri dönecek. İşte Samsung Galaxy S23 FE modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Güzel Haber!

Galaxy S23 FE

2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen model, S23 serisinin en uygun fiyatlı üyeli olacak. Ayrıca genellikle serinin önceki modellerinde orta segment yonga seti kullanılıyordu. Fakat son sızıntılara göre S23 FE modelinde Snapdragon 8+ Gen 1 kullanılacak. Yani amiral gemisi işlemcisine sahip olduğu için, uzun yıllar boyunca kullanılabilecek uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkacak.

Tabii ki uygun fiyat bareminde bir artış gözlenecektir. Hatta buy artışı etkileyecek birçok faktör bulunuyor. Örneğin, çip krizinden dolayı akıllı telefonların fiyatlarının artması FE serisini de etkileyecektir. Bununla beraber ülkemizde dolar kuru ve vergilerin yüksek olması da geçtiğimiz yıl tanıtılan FE modellerine göre önemli ölçüde bire artış yaşanacaktır. Ayrıca yeni modelde amiral gemisi işlemcisi kullanılacak olması da Galaxy S23 FE modelinin fiyatını etkileyen önemli faktörlerden olacaktır. Önümüzdeki günlerde Galaxy S23 FE modeli hakkında ortaya çıkacak yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler