BlackBerry Filminin Fragmanı Yayınlandı! Bir Zamanların Efsane Telefon Markası

Efsane telefon üreticilerinden BlackBerry‘nin filmi geliyor. Filmde efsane video oyunu Doom ve Apple’ın ilk jenerasyon iPhone tanıtım etkinliğinden görüntüler dahil pek çok ilgi çekici detay mevcut. İşte BlackBerry filminin fragmanı!

BlackBerry filminin fragmanı yayınlandı. Başrollerde Jay Baruchel, Glenn Howerton ve Matt Johnson gibi oyuncuların yer aldığı film, Matt Johnson tarafından yönetiliyor.

Gerçek bir hikâyeden esinlenilerek yola çıkıldığı belirtilen filmde, BlackBerry’nin doğuşu, yükselişi ve nasıl çöküşe geçtiği anlatılıyor. Tanıtım metninde, “Dünyanın ilk akıllı telefonu” ibaresine de yer verilmiş, ama bu tarafta daha farklı örneklerin olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Filmin vizyon gösterim tarihi ise, 12 Mayıs. Yani oldukça az bir süre kaldı diyebiliriz.

BlackBerry Filminin Fragmanı Yayınlandı! Bir Zamanların Efsane Telefon Markası

BlackBerry filminin 2 dakika 40 saniyelik fragmanı, güzel detaylara sahip

Fragmanın ilk saniyelerinde, BlackBerry girişimcilerinin projeleri için bir yatırımcı bulma süreci gösteriliyor. Bir yatırımcı bulunuyor da, ama istediği şeyler çok fazla:

“Nasıl bir pazar olduğunu biliyorum. Şirketin yarısını isterim ve CEO da ben olmalıyım!”

Evet, tüm bu şartlar kabul ediliyor ve bünyesinde kablosuz internet bağlantısı, e-mail alıp gönderebilme gibi özellikler olan ilk BlackBerry telefonu için prototip çalışmaları başlatılıyor.

Sonrası mı? Sonrası için şimdilik fragmana göz atabilirsiniz. Zaten film de yakında geliyor.

BlackBerry, bir dönem özellikle iş insanlarına yönelik telefonlar üretiyordu

Büyük bir ekran, fiziksel tuş takımı ve mobil işletim sisteminde yer verilen pek çok uygulama…

Böylelikle profesyoneller, cep telefonları üzerinden pek çok işlerini halledebiliyordu…

Sonra ilk iPhone duyurusu geldi ve tüm sektör değişti! Bu değişime ayak uyduramayan üreticilerden biri de BlackBerry oldu. Şirket, her ne kadar BlackBerry 10 işletim sistemli yeni nesil cihazlar hazırlasa da, eski ışıltılı günlerinden uzakta kaldı. Sonrasında şirketin satış haberi geldi ve günümüzde de etkin bir pozisyonda olduğunu söylemek güç.

Açıkçası filmi izlemek için sabırsızlandığımı söylemek istiyorum. Eski bir BlackBerry 10 kullanıcısı olarak, telefonumu bozulana kadar kullanmıştım ve cihazımdan gayet memnundum. Kullanımı kolay bir arayüzü ve kaliteli kameraları vardı. Keşke devamını da getirebilselerdi…

İlgili Haberler

>> GeForce Now Türkiye Fiyatlarına Zam Geliyor! İşte Yeni Tarifeler