OpenAI’ın GPT-4 Yapay Zekâsıyla Dakikalar İçinde Oyun Yapılabilir! İşte Video!

iPhone 16 batarya

Open AI, yakın zamanda en güncel yapay zekâ sistemi GPT-4’ü duyurmuştu. Pek çok konuda daha hızlı hareket edebilen ve daha kapsamlı cevaplar verebilen bu sistem, görünüşe göre sadece birkaç dakikada oyun da yapabiliyor! Tabii kompleks oyunlardan değil, daha basit detaylardan söz ediyoruz.

GPT-4 yapay zekâ sistemiyle ile dahası için heyecanlanabiliriz. Örneğin aşağıda, sadece 60 saniyede hayata geçirilebilen Pong oyununun bir örneği var. Evet, siz soruyorsunuz ve o da size gerekli kodları sunuyor. Bu kodları kullandıktan hemen sonra da oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz. Bu, aslında önümüzdeki dönemlerin nasıl olabileceği konusunda bize heyecan verici bir ipucu veriyor diyebiliriz.

Open AI’ın ChatGPT’siyle basit oyunlar yapılabilir!

Eğer hazırlanan oyuna göz atmak ve oynamak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Bu arada, gerçekten de tweet’te yazıldığı gibi mi merak ettik ve GPT’nin ücretsiz sürümünde biz de denedik. Ve evet, kodları gerçekten de sunuyor.

OpenAI'ın GPT-4 Yapay Zekâsıyla Dakikalar İçinde Oyun Yapılabilir! İşte Video!

GPT-4 nedir?

Bu ürün, OpenAI tarafından hazırlanan en gelişmiş yapay zeka sistemi olarak lanse ediliyor. Bilgisayara sorular sorduğunuzu ve hemen cevaplar aldığınızı düşünün! Hem de detaylı cevaplar!

Bu sistem, herhangi bir resmi algılayabiliyor ve görseldeki detaylar hakkında size bilgiler sağlayabiliyor.

Diyelim ki fotoğrafta iplerle tutulan balonlar var…

“İpleri kesersek ne olur?” diye sorduğunuzda,
o da size “O zaman balonlar uçacaktır” diye cevap verebilir. Yalnızca görselin mevcut durumundan değil, görseli merkeze alarak sorulan sorulardan yola çıkabiliyor ve olasılıkları hesaplayarak sizle paylaşabiliyor.

Şu an ücretsiz olarak ChatGPT’yi deneyimleyebiliyorsunuz. Buna tabii ki en güncel ve gelişmiş sürüm dahil değil.

Eğer daha hızlı ve detaylı cevaplar almak isterseniz, Plus sürümüne geçiş yapmanız gerekiyor, ki bu da ücretli. Kullanabilmek için aylık 20 dolar ödemelisiniz.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> GeForce Now Türkiye Fiyatlarına Zam Geliyor! İşte Yeni Tarifeler