Bluesky: Twitter’a Alternatif! İşte Detaylar!

Twitter’a yeni bir alternatif platform oluşturmak adına çalışmalar sürüyor. İşte karşınızda Bluesky… Ücretsiz olarak indirebileceğiniz platform, şu an beta sürecinde ve davetiye yardımıyla kayıt gerçekleştirebiliyorsunuz. İşte yeni platform hakkında elimizdeki detaylar.

Twitter’dan sıkıldınız ve yeni bir alternatif mi arıyorsunuz? Bu konuda bazı örnekler var aslında. Örneğin Donald Trump, Twitter hesabı askıya alınmasının ardından Truth Social’ı kurmuş ve bu platformda hep gerçeklerin paylaşılacağını ifade etmişti. Tamam, Trump ismi size pek çekici gelmiyor olabilir. Peki Jack Dorsey’e, yani Twitter’ın eski CEO’suna ne dersiniz? Dorsey, son yıllarda Bluesky Social adını verdiği bir sosyal medya platformu üzerinde çalışıyor ve bu platform, hâlâ beta sürecinde. Yeni gelen bilgiler, platformu deneyimleyebilen ilk kişilerden olabilmeniz adına artık Apple AppStore’da da uygulamanın beta sürümünün yer aldığı yönünde.

Peki ama Bluesky Social da ne?

Bluesky Social, aşağıdaki görsellerden de fark edebileceğiniz üzere, Twitter’a fazlasıyla benzeyen ve benzer işleyişi bulunan bir sosyal medya platformu.

Tam sürüm olarak henüz ne zaman yayınlanacağı belli olmayan platform, kullanıcılara ücretsiz deneyimler sunmayı hedefliyor. Uygulamanın temelini ise, doğrulanmış hesapların oluşturması bekleniyor. Yani muhtemelen fake hesaplar ve spam gönderilerle pek karşılaşmayacağız. Bu da daha güvenli ve sağlıklı deneyimler anlamını taşıyor.

Platformun 256 karakter sınırı sunduğunu da belirtelim.

Platformun 256 karakter sınırı sunduğunu da belirtelim.

Aslında doğrulanmış hesaplar ve güvenli kullanım gibi detaylar ilgi çekici olsa da, karakter sınırı can sıkabilir. Bildiğiniz gibi Twitter, karakter sınırlarını genişletmeye yönelik adımlar atmayı sürdürüyor ve bu, çoğu kullanıcı için pozitif bir gelişme anlamını taşıyor.

BlueSky Social’ın Apple AppStore sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu arada, uygulamayı indirseniz bile bir hesap oluşturmak ve kullanıma başlayabilmek için bir davetiyeye ihtiyacınız olduğunu hatırlatalım.

Uygulamanın resmi websitesine erişmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer bekleme listesine dahil olmak isterseniz, sitedeki mail ekleme bölümüne mail adresinizi yazıp katılım sağlayabilirsiniz.

Açıkçası biz de bu yeni platformların mevcut sosyal medya devleri karşısında nasıl performanslar göstereceklerini merak ediyoruz.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 13 Pro Alınır mı? İşte Ürünün İyi ve Kötü Yönleri