iPhone ile Windows 11 Birbirine Bağlanacak! Peki Bu Ne Demek?

Microsoft’un Phone Link programı, yakında PC’nizde iMessage kullanmanıza izin verecek. Böylece iOS cihazlara desteğin de önü açılmış olacak. Bir Windows cihazından da mesajlar gönderebilecek, gelen aramalara göz atabileceksiniz.

Microsoft, PhoneLink programı aracılığıyla iMessage’e erişime imkân sunacak. Böylece iPhone kullanıcıları, Windows işletim sistemli bir laptopa ya da masaüstü PC’ye kolaylıkla bağlanabilecek. Hatta iMessage uygulaması üzerinden mesaj gönderilmesi ve alınması, telefon görüşmelerinin gerçekleştirilmesi de mümkün olacak. Ek olarak, Windows 11’li işletim sistemlerinde, telefonlara gelen bildirimleri de takip edebileceksiniz.

Microsoft, tüm bu bağlantı sisteminin kusursuz işleyebilmesi için Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisinden yararlandığını bildiriyor. Yine de bazı sınırlamaların olduğu da ekleniyor. Örneğin, mesajlarda görseller paylaşılamayacak ve grup sohbetlerine katılımlar gerçekleştirilemeyecek. Belki de bu tip detaylar için daha sonraki bir dönemde güncellemeler yayınlanır.

iPhone ile Windows 11 Birbirine Bağlanacak! Peki Bu Ne Demek?

iOS işletim sistemli cihazlar ve Windows 11 birlikteliği yakın

Aslında bu entegrasyon, Microsoft için de bir ilk anlamını taşıyor diyebiliriz. Zira firma, daha önce iPhone kullanıcılarının aramalar ve mesajlaşmaları için bu yönde bir bağlanabilirlik adımı atmamıştı. Dolayısıyla bu adımı gelecek için olumlu bir adım olarak kabul edebiliriz.

Microsoft’un Tüketici Pazarlama Direktörü Yusuf Mehdi bu adım için, “Uzun süredir yapmak istediğimiz bir şeydi. Android deneyimleri tarafında oldukça iyiyiz ve iPhone için de bir şeyler yapmamız gerektiğini hissettik.” diyor.

PhoneLink’te bir fotoğraf entegrasyon sistemi olmasa da, Windows 11 Photos uygulamasının içinde iCloud Photos entegrasyonu sunuluyor.

Bu arada, programın şu an ön izleme sürümünün yayında olduğunu ve bunun da Windows Insiders kapsamında az sayıdaki kullanıcılar tarafından test edilebildiğini belirtelim. Şirket, gelen geri bildirimler neticesinde son rötuşları yaparak programı herkese açık olarak yayınlamayı planlıyor.

Microsoft Phone Link – Telefon Bağlantısı uygulamasının resmi sayfasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

“Bilgisayarınız da telefonunuzu sizin kadar seviyor. Telefonunuzda bulunan sevdiğiniz her şeye doğrudan bilgisayarınızı kullanarak anında erişin.

Android telefonunuzu ve bilgisayarınızı birbirine bağlayın ve kısa mesajlarınızı görüntüleyip yanıtlayın, çağrı yapın ve alın* ve daha fazlasını yapın.

En sevdiğiniz resimleri telefonunuzla bilgisayarınız arasında paylaşarak fotoğraflarınızı e-posta ile kendinize göndermeyi artık geçmişte bırakın. Telefonunuza dokunmadan fotoğrafları kopyalayın, düzenleyin ve hatta sürükleyip bırakın.

Cihazlar arası deneyimlerin çalışması için Telefon Bağlantısı uygulaması aracılığıyla Android telefonunuzu (Android 7 veya sonraki bir sürümü çalıştıran) bilgisayarınızla bağlamalısınız.

Çağrılar için Bluetooth yeteneği olan bir Windows 10 bilgisayar gerekir.”

İlgili Haberler

>> Bluesky: Twitter’a Alternatif! İşte Detaylar!