Bosch’tan yeni Ticari Genel Müdürü ataması!

Karin Gilges, Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’na Ticari Genel Müdürü olarak atandı. Atama ile ilgili detaylar haberimizde.

Karin Gilges, Bosch’un Türkiye’deki ilk yatırımı olan ve 1972 yılından bu yana dizel ve benzinli motorlar için enjektör üretimi. gerçekleştirilen Bursa’daki. Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’na Ticari Genel Müdür olarak atandı.

Eğitim hayatı boyunca teknik, ticaret ve muhasebe alanlarında uzmanlaşan Gilges kariyerine. 1995 yılında Almanya’da Bosch Rexroth’ta Satış ve Lojistik Yöneticisi olarak başladı.

Turkcell 2019 3. çeyrek finansal raporları ile karşımızda!

Ardından Lojistik Departmanı Müdürlüğü, Finans ve Fabrika Direktörlüğü, Kurum İçi Danışmanlık Genel Müdür Yardımcılığı gibi birçok önemli görev üstlendi.

Ticari Genel Müdürü

Bosch’un Almanya ve Çin’deki üretim tesislerinde Ticari Genel Müdür olarak görev alan Gilges, Ağustos 2019 itibarıyla Bosch Türkiye’nin ‘amiral gemisi’ pozisyonundaki Bosch Güç Aktarma Çözümleri Fabrikası’nda Ticari Genel Müdür olarak göreve başladı.

Gilges yeni görevinde, yaklaşık 7.500 çalışana istihdam sağlayan fabrikada, Lojistik, Mali İşler, İnsan Kaynakları, İç İletişim, Stratejik Planlama, Süreç Geliştirme ve Sistem Analizi fonksiyonlarından sorumlu olacak.