Bu Telefonun Pili Tam 8 Gün Gidiyor! WP19


Eğer akıllı telefon kullanırken şarj etme işlemini sürekli tekrarlıyorsanız ve bundan sıkılmaya başladıysanız, Çinli Oukitel firmasının size bir teklifi var. Zira ürettiği WP19 modeli, tam 21000mAh pile sahip. Bunun ne demek olduğunu biliyorsunuz, değil mi? İşte detaylar…

Akıllı telefon satın alırken düşündüğümüz konular arasında pil kapasitesi ve performansı da vardır. Acaba ne kadar kapasitesi var, bu kapasite ne kadar verimli kullanılabiliyor ve hızlı şarj sunabiliyor mu gibi soruları arka arkaya sıralarız. Çinli Oukitel firması ise, bu soruların büyük kısmını geride bırakabilecek bir modelle, WP19 ile geliyor.

Günümüzde akıllı telefonlara baktığımızda, genellikle 4-5000mAh değerlerini görüyoruz, 6000 ve üzeri değerleri görünce “Tek şarj ile 2 günlük kullanım mümkün” diyoruz. Zira tek şarj ile 2 günlük kullanım sunabilen ürünler gerçekten ilgi çekiyor.

WP19 ise, 21000mAh pile sahip ve bu pil, tek şarj ile yoğun kullanımda bile 1 haftayı geride bırakabilmenize yardımcı oluyor. Bu gerçekten etkileyici bir detay. Peki hızlı şarj desteği var mı? Öyle ya, böyle büyük kapasiteli bir pilin doldurulma süreci de önemlidir. Ürünün 33w değerde hızlı şarj desteği var ve bu sayede 4 saatte tamamen şarj edebilmek mümkün oluyor. Yine de, daha iyi bir değer sunulabilirdi diye düşünüyoruz.

Bu Telefonun Pili Tam 8 Gün Gidiyor! WP19

Öte yandan, bu kadar büyük pil kapasitesi, haliyle cihazın daha kalın ve ağır olmasına yol açıyor. Eh, zaten satın alırken bu gerçekleri de göz önünde bulundurarak almalısınız. Peki kalınlık değeri ve ağırlık değeri nedir diye soruyorsanız, buna üretici de kendi satış sayfasında cevap vermemiş. Sanıyoruz kullanıcıların bir parça ürkmesinden korkmuş olmalılar.

Oukitel WP19, AliExpress üzerinden yaklaşık 10 bin 500 TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor.
6.78 inç ve 2400 x 1080 çözünürlüklü ekranı bulunan telefon, MediaTek Helio G95 çipsetiyle geliyor, ki burada yüksek performans beklentisi olmaması gerektiğini anlıyoruz. Öte yandan, 8GB RAM ve 256GB dahili depolamaya sahip olduğunu, aynı zamanda darbelere, suya ve toza karşı dayanıklı bir tasarımla geldiğini de ekleyelim.

Son olarak kamera sisteminden de söz etmemiz gerekirse, WP19 ‘un arka tarafında üçlü kamera sistemi var. Ana kamera 64MP değerde. İkinci kamera,20MP değerde ultra geniş açılı ve buna ek olarak 2MP makro kamera mevcut. Ön tarafta da 16MP değerde selfie kamera konumlandırılmış.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 12 Pro, Kameralarıyla Büyülüyor! 8K Video Bile Var!