iPhone 14 Ailesinde 2 Farklı Çipset Kullanılabilir!

iPhone Türkiye fiyatları

Apple iPhone 14 ailesinin önümüzdeki eylül ayı itibarıyla resmiyet kazanması ve resmi duyurunun hemen ardından da ön siparişe açılması bekleniyor. Tabii daha vakit var ve bu süreçte söylenti ve sızıntı bilgiler de arka arkaya geliyor. Son detaylar, iPhone 14 ailesinde farklı çipsetlerin kullanılabileceği yönünde. İşte detaylar.

Apple iPhone 14 ailesiyle ilgili henüz kesin olmayan yeni bir bilgi geldi. Buna göre Apple, iPhone 14 ailesinin Pro modellerinde, yani Pro ve Pro Max’te yeni nesil A16 Bionic çipsetini kullanacak. 14 ve 14 Max’te ise, geçtiğimiz sene de kullanılan A15 Bionic çipseti olacak. Zaten bu işlemci, şu an güncel olarak satılan iPhone modellerinde de tercih ediliyor ve pazarın en güçlü işlemcilerinden bir tanesi.

TrendForce sitesinde yer verilen bilgilerin devamında, 14 ve 14 Max modellerinde 4GB RAM yerine 6GB LPDDR4X RAM teknolojisinin tercih edileceği belirtilmiş. Bu da daha fazla performans anlamını taşıyor.

Burada şunu da hatırlatmak lazım. Aslında A15 Bionic çipsetinin iki versiyonu var. İlk versiyon, iPhone 13 ve 13 mini’de kullanılan 4GB RAM ve 4 çekirdekli GPU destekli versiyon.

İkinci versiyon ise, 13 Pro ve 13 Pro Max’te kullanılan 6GB RAM ve 5 çekirdekli GPU destekli versiyon.

İşte söylentiler, bu ikinci versiyonun iPhone 14 ve 14 Max’te kullanılacağı yönünde.

iPhone 14 Ailesinde 2 Farklı Çipset Kullanılabilir!

Beklenen modelleri sıralamak gerekirse: iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max.

Özellikle Pro modellerde ekran boyutlarının 13 Pro modellerine kıyasla biraz daha büyük olması bekleniyor. Ek olarak, Pro modellerinde, ekrandaki kalın çentik yerine daha ince çentik ve kamera deliği tasarımına yer verileceği konuşuluyor. Haliyle az da olsa tasarımsal değişimler olacak.

Bir de daha ekonomik ve daha ufak boyutlara sahip bir model olarak yeni iPhone mini söylentileri var. Bakarsınız Apple, uzun süre sonra 5 inç kategorisine geri döner ve tek elde kullanıma uygun güncel bir iOS deneyimi sunar.

Tabii tüm bu paylaştığımız detayların sızıntı ve söylenti boyutta olduğunu, konu hakkında Apple’dan bir açıklama gelmediğini hatırlatmayı da ihmal etmeyelim.

Yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Bu Telefonun Pili Tam 8 Gün Gidiyor! WP19