Xiaomi 12 Pro, Kameralarıyla Büyülüyor! 8K Video Bile Var!


Çinli Xiaomi’nin yeni amiral gemisi modellerinden Xiaomi 12 Pro, ülkemizde satışa sunuldu. 25 bin liralık fiyat etiketiyle biraz şaşkınlık yaratan ürün, öte yandan üst seviye pek çok detaya sahip.

Xiaomi 12 Pro, firmanın şimdiye dek hazırladığı belki de en iddialı model. Snapdragon 8 Gen 1 çipsetine sahip olan ve bunun yanında 120Hz tazeleme değeri sunabilen Amoled ekranı bulunan ürün, öte yandan kameralarıyla da heyecan uyandırıyor. Öyle ki 8K çözünürlüklü videolar dahi çekebilirsiniz.

Xiaomi 12 Pro, arka tarafta 50MP değerde üçlü kamera sistemine sahip:

50MP değerde geniş açılı kameramız, f1.9 açıklık değerine sahip. Bunun anlamı, düşük ışıklı ortamlarda da iyi renkler ve net detaylar yakalayabiliyor olması. Aynı zamanda OIS desteği de var. Bu sayede, hareketli çekimlerde bile net detaylar elde edebilirsiniz.

50MP değerdeki ultra geniş açılı kameramız ise, manzara çekimleri ve kalabalık çekimler için ideal. Bu kameranın diğer pek çok ultra geniş açılı kameraya kıyasla farklı, kumlanma gibi can sıkıcı detayları azaltarak daha net fotoğraflar çekebiliyor olması.

50MP telefoto kamera da f1.9 açıklık değerine sahip ve üçlüyü tamamlayıcı nitelikte.

Ürün, fotoğrafçılık konusunda gerçekten iddialı ve tatmin edici sonuçlar sunuyor. Değinmek istediğimiz bir başka nokta ise, video çekim modları…

Xiaomi 12 Pro, 4K 60FPS değerde video çekimleri gerçekleştirebiliyor ve ortaya güzel sonuçlar çıkarıyor. Hatta ürün, 8K 24FPS değerde videolar dahi çekebiliyor! Günümüzde 8K çözünürlüklü içerikler ve bunları oynatabilecek medya yelpazesi çok geniş olmayabilir, ama bunu geleceğe yönelik bir yatırım olarak görebiliriz. Gerçekten heyecan verici bir özellik bu.

Xiaomi 12 Pro, Kameralarıyla Büyülüyor! 8K Video Bile Var!

Öte yandan, gerek hızlı, gerek ağır çekim modları sayesinde kullanıcılara zengin deneyimler sunulabiliyor. Hatta ağır video çekim modunda sunulan seçenekler, diğer pek çok telefon modeline kıyasla çok daha zengin ve işlevsel.

Bir de, önceki pek çok Xiaomi modelinde de gördüğümüz çift video modundan söz etmek istiyoruz. Bu modu aktifleştirdiğinizde, hem ön hem de arka kamera aynı anda devreye giriyor ve böylece eğlenceli vloglar ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Ön tarafa geldiğimizde ise, 32MP değerde selfie kamera konumlandırılmış. Burada dikkatimizi çeken özellik, 60FPS değerde 1080p video çekim detayının sunulması. Ek olarak, temel hatlarıyla hızlı video çekim ve ağır video çekim modlarının olması da sevindirici.

İlgili Haberler

>> Johnny Depp ve Amber Heard Davası Sonuçlandı! İşte Karar!