Bulut Servisleri Kobi’lerin Çalışma Şeklini Değiştirecek

Millenicom, 13-14 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen KOBİ Zirvesi’nde, girişimciler ve KOBİ’lerle buluştu. Bu yıl 10. kez düzenlenen zirvede, KOBİ’lerin telekom ihtiyaçlarına ve bulut teknolojisinin geleceğine değinen Millenicom Kurumsal Pazarlama ve Satış Direktörü Altınay Gökşin,  tıpkı internetin kişisel ve profesyonel hayatın vazgeçilmezi olduğu gibi bulut servislerinin de çok kısa sürede yeni çalışma biçimimizi belirleyeceğinin altını çizdi.

Her yıl bir çok girişimci ve KOBİ’ye yön gösteren KOBİ Zirvesi, bu yıl da dikkat çekici konularla, alanında başarılı isimleri ağırladı. Programın ikinci gününde yer alan “KOBİ’ler için bilim-teknoloji-bilişim-yenileşim” konulu panel katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Panelde,  KOBİ’lerin telekom ihtiyaçları ve bu ihtiyaçlara yönelik  hem  teknolojik hem de  ekonomik çözümleri aktaran Millenicom Kurumsal Pazarlama ve Satış Direktörü Altınay Gökşin, gelecek dönemde bulut bilişimin mevcut iş yapış biçimini büyük oranda değiştireceği belirtti. Gökşin, Millenicom olarak şimdiye kadar yaptıkları saha araştırmaları neticesinde, KOBİ’lerin beklentilerini analiz ederek bir KOBİ profili oluşturduklarını iletti. Bunun neticesinde artık iş dünyasının rekabetçi koşullarında ayakta kalmak için şirketlerin maliyet avantajı sunan, iletişim hizmetlerini çeşitli katma değerli servislerle birlikte tek elde toplayan ve sonrasında ek yatırım gerektirmeyen hizmet ve çözümleri tercih ettiklerinin sözlerine ekledi.140188_MCBS_Capital_205x275

Türkiye’de, işletmelerin büyük çoğunluğunu oluşturan KOBİ’lerin, ekonomiye olan katkısına da değinen Altınay Gökşin, bu bilinç ile işletmelerin sabit gider kalemlerini minimuma indirecek hizmetler geliştirdiklerini belirtti. Gökşin “Bu paralelde telefon ve internet sağlayıcısı olmaktan bir adım öteye geçerek KOBİ’lere verimliliklerini arttıracak, ilk yatırım maliyeti olmayan IT ve santral hizmetleri de sunmaya başladık. “Bulut Santral” hizmetimiz ile  KOBİ’lere, herhangi bir santral ekipmanına ya da personele ihtiyaç duymaksızın IP Bulut teknolojisi üzerinden kullanabilecekleri ekonomik santral hizmeti veriyoruz. İşyeri değişikliğinde taşıma, yeniden kurulum; teknoloji değiştikçe ek cihaz/kart ekleme, ek masraf gibi dertler olmadan hizmetten kesintisiz şekilde faydalanıyorlar. Fiziksel santrallerin ihtiyaç duyduğu bakım ve servis giderlerinden de tasarruf ediyorlar.Bu sayede işletmelerin büyüme stratejilerine katkıda bulunmuş oluyoruz.” dedi. Kurumsal müşterilere bulut hizmet çözümleri, internet, fiber internet ve sabit telefon hizmeti sunan Millenicom hakkında bilgi almak için http://www.milleni.com.tr  web sitesi ziyaret edebilirsiniz.