Netaş, Bangladeş ve Özbekistan’da 2 Yeni Projeyi Hayata Geçirecek

Netaş, Bangladeş ve Özbekistan’da 2 Yeni Projeyi Hayata Geçirecek

PAYLAŞ

Netaş, uluslararası pazarlarda büyümeye devam ederek, “Bölgesel Sistem Entegratörü” konumunu güçlendiriyor. Netaş, Bangladeş’in ulusal servis sağlayıcısı BTCL (Bangladesh Telecommunications Company Ltd.) ile imzaladığı sözleşme çerçevesinde, mevcut “ulusal bant genişliği”, sürekli artan talebi karşılamakta zorlanan ülkede, ulusal transmisyon omurga hattının kapasite yükseltme, cihaz ve yazılım yenileme işlemini gerçekleştirecek.

Netaş’ın, 2005 yılında Bangladeş’te kurduğu, 2008’de ise kapasitesini yükselttiği internet hattı,  internet servisi kesintiye uğramadan 240 G (Gb/s) seviyesine çıkarılacak. 3 milyon dolar değerindeki projenin Mayıs 2014’te tamamlanması planlanıyor. Netaş’ın telekomünikasyon pazarındaki bilinirliğinin yanı sıra projedeki yerel servis ortağının BTCL nezdindeki güvenilirliği ve mevcut yapıda Ciena’nın ürünlerinin kullanılması projenin kazanılmasında önem taşıyor.
Özbekistan’ın mobil operatörü Ucell ile yapılan anlaşma çerçevesinde ise, 2010 ve 2013 yıllarında kurulan ve halen serviste olan IP MPLS ve IP RAN şebekelerinin son fazları da servise verilerek, tüm ülke çapında IP temelli altyapı tamamlanacak. Böylece, LTE servisi için gerekli alt yapı hazır hale gelecek. Proje kapsamında ürünlerin saha testleri, kurulumu, entegrasyon çalışmaları ve bir yıllık garanti içi destek hizmetleri de sağlanacak.netas-2
“Türkiye’nin küresel teknoloji markası olma” vizyonuyla uluslararası projeler gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirten Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, “Bangladeş, 10 yıldır stratejik ülkelerimizden biri konumunda. Bangladeş Telekomünikasyon Şirketi’nin yanı sıra diğer internet servis sağlayıcı firmalara da aynı hizmeti veren Netaş’ın, ülkenin internet omurgasının kurulmasında katkısı çok büyük. Özbekistan’da ise GSM operatörlerinin hizmet kapasitesini genişleterek, tercih edilmelerini sağlayan çalışmalarımıza yenilerini ekliyoruz.” diye ekledi.

CEVAP VER