Call of Duty 2022 Hakkında İlk Detaylar Geldi! Operasyon İçin Hazırlanın


Call of Duty 2022 için şimdiden dikkat çekici bir bilgi geldi. Tabii bu bilginin an itibarıyla kesin bir bilgi olmadığını da belirtelim.

.

Call of Duty, en popüler FPS serilerinden bir tanesi ve yakın zamanda da yeni üyesi Vanguard’ın resmi duyurusu gelmişti. Sledgehammer Games tarafından hazırlanan yapım, 5 Kasım itibarıyla raflarda olacak.

Hazır resmi olarak bir CoD oyunu duyurulmuş, artık başka söylenti haber gelmez diye düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz. Zira bir sonraki sene, yani 2022’de çıkması muhtemel Call of Duty oyunu hakkında da sızıntılar gelmeye başladı.

Video oyun sektöründeki sızıntı bilgileri paylaşarak adını duyuran Tom Henderson, Twitter hesabında bu kez Call of Duty 2022’yi konuk etti ve oyuna dair bazı detaylar paylaştı.

Buna göre oyunun kod adı “Project Cortez” ve 2019 yılında satışa sunulan Modern Warfare 2019’un devamı niteliğinde olacağı ifade ediliyor. Yine söylenti bilgilerde, bu oyunda uyuşturucu kartellerine karşı verilen büyük bir operasyonun konu edileceği de ekleniyor.

Peki geliştirici stüdyo kim diye soracak olursanız, ona da cevap verelim. Biliyorsunuz, Call of Duty serisinin yaratıcısı ve ana geliştirici stüdyosu Infinity Ward, bu oyunun da geliştirici koltuğunda yer alıyor. Zaten Modern Warfare serisini de Infinity Ward ortaya çıkarmış, büyük başarıya imza atmıştı.

Call of Duty 2022 Hakkında İlk Detaylar Geldi! Operasyon İçin Hazırlanın

Call of Duty: Vanguard, 5 Kasım 2021’de raflarda yerini alacak

Sledgehammer Games tarafından geliştirilen yapım, bizi tekrar İkinci Dünya Savaşı cephelerine götürecek. Bu kez alternatif bir gerçeklik üzerine kurulu detayların ağır basacağı yapımda, pek çok farklı karakteri kontrol edebileceğiz.

Multiplayer tarafına bakıldığında ise, oyun satışa sunulduğu anda 20 adet multiplayer harita sunulacak. Hem klasik oyun modları hem de gelişmiş karakter özelleştirme sistemleri olacak.

Bir de zombiler var tabii. Aslında bu da Treyarch’ın ortaya çıkardığı bir fikir idi ve yeni zombi modunu Vanguard’ta da göreceğiz. Güzel taraf ise, bu modu yine Treyarch’ın hazırlayacak olması.

Call of Duty serisi, an itibarıyla dünya çapında en çok satılan ve en çok oynanan serilerden bir tanesi. Görünüşe göre her yıl yeni bir Call of Duty oyunuyla karşılaşmaya da devam edeceğiz. Öyle ya, altın yumurtlayan bir kaynak var burada.

> NGTech, Dell Technologies Sosyal Medya Reklam Filmi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here