Call of Duty Oyunlarında Hile Yapanlara Kötü Haber!

Activision, uzun süredir hile yapanlarla savaşıyor. Özellikle de Call of Duty oyunları cephesinde. Son gelen bilgiler, firmanın mahkeme sürecini başlattığı yönünde.

Call of Duty serisi, şüphesiz son yılların en çok tercih edilen FPS serilerinin başında geliyor. Hem senaryo modu hem de çoklu oyuncu modlarıyla milyonlarca oyuncuyu peşinden sürükleyen seri, ne var ki hile yapanlarla da uzun süredir savaş veriyor.

The Verge’te yer verilen bilgilere göre Activision, kötü niyetli oyunculara hile yazılımı sağlayan EngineOwning isimli firmayı mahkemeye verdi. Bu firma, ücret karşılığı sağladığı hile yazılımlarıyla oyuncuların oyun içinde haksız kazanç elde etmelerine yardımcı oluyordu. Bakıldığı zaman, yalnızca firma değil, bu yazılımlara para verip alanlar da “kötü niyetli” diyebiliriz. Activision ise, zaten yıllardır hile ile mücadele ediyor ve yakın zamanda Call of Duty: Vanguard’ı satışa sunarken de “Eğer hile yaparsanız, siz bilirsiniz” minvalinde bir mesajı sosyal medya hesaplarından paylaşmıştı.

EngineOwning, yalnızca Call of Duty serisi için değil, diğer pek çok online popüler oyun için de hile yazılımları sunan bir firma ve sıklıkla reklamlar yaparak milyonlarca oyuncunun dikkatini çekebiliyor. Activision, bu davayı açarak bir nevi diğer oyun yayıncılarını da korumuş oluyor aslında.

Call of Duty Oyunlarında Hile Yapanlara Kötü Haber!

Hilecilerle ilgili son olarak 22 Aralık’ta bir paylaşım yapan yetkililer, 48 bin hilecinin daha Call of Duty oyunlarından banlandığını duyurmuştu. Call of Duty, son dönemde Ricochet anti-cheat system adı verilen hile koruma sistemini kullanıyor ve bu sistem sayesinde, önümüzdeki günlerde de on binlerce hilecinin banlanması bekleniyor.

Yetkililer, yine bir süre önce açıklama yapmış ve “Eğer bir kez herhangi bir Call of Duty oyununda hile yapar ve tespit edilirseniz, bundan sonra çıkacak Call of Duty oyunları da dahil hiçbir oyunumuzda yer alamazsınız” demişti. Eh, adamlar daha ne desin. Siz de oyundan zevk alarak oynamak istiyorsanız, bol pratik yapmalı ve bilek gücünüzü göstermelisiniz.

Call of Duty: Vanguard, hile olmadan daha zevkli, inanın!

Vanguard, serinin şimdilik en son oyunu. PC ve konsollar için geliştirilen yapım, geçtiğimiz 5 Kasım itibarıyla raflarda yerini almıştı. Oyunda, pek çok farklı karakteri kontrol ederek İkinci Dünya Savaşı’nın pek çok tehlikeli cephesinde savaşıyoruz. Aynı zamanda zombi oyun modu ve çoklu oyuncu modları sayesinde aylarca sürecek bir deneyim sizi bekliyor diyebiliriz.

İlgili haberler

>> Sony Elektrikli Otomobil İşine Giriyor! İşte Karşınızda Vision S!