Sony PlayStation VR2 ve Horizon Call of the Mountain Tanıtıldı! İşte Detaylar!

Sony, CES 2022 etkinliği kapsamında gerçekleştirdiği duyuru ile yeni VR platformu PlayStation VR2 ‘nin varlığını doğruladı. Aslına bakarsanız ürünün ismi gayet basit, dolayısıyla bir sürpriz içermiyor. Şimdi biraz daha detay verelim.

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, CES 2022 kapsamında PlayStation VR2 platformunu duyurdu. Platformun tam olarak neye benzediği henüz bilinmiyor, zira bir gösterim yapılmadı. Ancak hem bazı teknik detaylar verildi hem de platforma özel ilk oyun, yani Horizon Call of the Mountain tanıtıldı.

PlayStation VR2 ‘nin en sevindirici detaylarından bir tanesi, kabloların büyük ölçüde ortadan kaldırılacak olması. Bu, oyuncuya daha rahat hareket kabiliyeti kazandıracak ve platformu daha hafif hale getirecektir. Cihaz, bir tane USB Type-C kablo aracılığıyla PlayStation konsoluna bağlanabilecek.

Sony PlayStation VR2 ve Horizon Call of the Mountain Tanıtıldı! İşte Detaylar!

PlayStation VR2 ‘nin teknik özellikleri neler?

Şu an eldeki bilgilerden yola çıkmamız gerekirse…

Cihaz, Sense adı verilen kontrolörlerle kullanılacak.

Üründe haptic geri bildirim, göz takip sistemi, 4K HDR görüntü desteği, 90/120Hz görüntü tazeleme değeri ve 110 derecelik görüntüleme açısı gibi özellikler olacak.

Peki PlayStation VR2 ‘yi kullanmak için hangi PlayStation cihazınız olmalı? PlayStation 4 ile çalışır mı?

Ürün, yalnızca PlayStation 5 platformuyla çalışacak. Şu an gelen bilgilerde, PS4 ve PS4 Pro ibareleri bulunmuyor. Zaten 4 serisi konsolların da artık yavaş yavaş ömürlerinin sonlarına geldiğini söylemek lazım.

PSVR2: Horizon Call of the Mountain ‘in ilk teaser videosu yayınlandı

Horizon Call of the Mountain, bu yeni nesil sanal gerçeklik headset’i için tanıtılan ilk oyun. Bir süredir Guerilla Games tarafından hazırlanan yapım, hem oynanış mekaniği hem de görsellik tarafında oyunculara yeni detaylar sunmayı hedefliyor. Aşağıdaki pencere aracılığıyla da ilk teaser videosunu izleyebilirsiniz.

Sanal gerçeklik platformu ve oyunun çıkış tarihleri, fiyatları gibi detaylar henüz duyurulmadı. Yeni bilgiler oldukça haber vereceğiz.

İlgili haberler

>> 2022 Elektrikli Otomobil Yılı Olacak! İşte Heyecan Uyandıran Yeni Modeller!