Cardtek Group’tan Avrupa’nın Kalbinde Yeni Ofis

Cardtek Group, Avrupa’da hızla gelişen ödeme sistemleri sektöründeki yerini sağlamlaştırmak ve müşterilerine daha hızlı ulaşabilmek için Milano’da ofis açtı.

Cardtek Group’un 2010 yılı itibariyle dünyaya açılma stratejisi çerçevesinde yurt dışında açtığı ofislere bir yenisi daha eklendi. Grup, İtalya’nın Milano kentinde açılan yeni ofisten Avrupa pazarını yönetecek.  Milano’nun Avrupa bölgesine yönelik çalışmaların merkezi olarak seçilmesinin nedeni ise, şehrin geleceğin Avrupa finans merkezlerinden birisi olması ve Cardtek Group’un İtalya’da pek çok işbirliğini başarı ile gerçekleştirmesi.

Cardtek Group Tarafından Geliştirilen Ödüllü Ürünler İtalya’da

Cardtek Group, İtalya’da daha önce Bank of Vatican ile gerçekleştirilen işbirliği ile bankanın kart basım operasyonu Türkiye’den yönetti. Bunun yanında TSM platformu, test tools çözümleri yanında pek çok projenin de yönetim merkezi Cardtek Group’un İstanbul ofisi oldu. Ayrıca, son dönemde İtalya’nın en büyük Processing merkezi ve İspanya’nın en büyük telekomünikasyon şirketlerinin entegrasyon çalışmaları da devam eden projelerden bir kaçı arasında yer aldı.  

1402498180_Erdal_Yazmac__

Cardtek Group İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdal Yazmacı İtalya’da büyüyen organizasyonlarına çok daha hızlı cevap verebilmek için İtalya’da bir ofis açmanın gerekliliğini fark ettiklerini ve bu yüzden de bu konuda yatırım yaptıklarını ifade etti. Yazmacı, “Milano ofisimizden bankacılık ve telekomünikasyon ağırlıklı olmak üzere tüm sektörlere yönelik satış hedefleniyor. Bu bölgede özellikle mobil çözümler, prepaid kartlar, transit ve dijital cüzdan ürünlerimize büyük talep var.

Biz de ağırlıklı olarak bu ürünler üzerinde satışlarımızı gerçekleştireceğiz. Burada rakiplerimiz var fakat bizdeki tüm ürün portföyüne sahip değiller. Ayrıca bu kurumların çoğu donanım satan, yazılımı ise donanımın yanında kendi donanımlarını güçlendirmek için konumlandıran kurumlar. Cardtek Group ise tamamen donanımdan bağımsız yazılım ürünleri sunuyor ve birbirini tamamlayan ürün gamımızla ve müşteri ihtiyacına göre şekillendirdiğimiz anahtar teslimi projelerimizle İtalya’da her sektöre uçtan uca çözümler sağlayacak projeler üreteceğiz” dedi. Erdal Yazmacı Cardtek Group’un tercih edilmesinin en önemli nedenlerini donanımdan bağımsızlık ve dünyada otoriteler tarafından ödüllendirilmiş inovatif ürünler olarak nitelendirdi.

Cardtek Group şirketler topluluğu global iş ortakları ile Türkiye, ABD, Kanada, Azerbaycan, Polonya, Birleşik Arap Emirlikleri ve İtalya’nın bulunduğu 7 farklı ülkeden dünyaya, AR-GE’ye verdiği değer ve ödeme sistemlerinde geliştirdiği yüksek teknolojili ürünlerle çözümler sunuyor.  

TTNET’e En İnovatif Ekip Ödülü