ChatGPT Akıllı Telefonlara Geliyor: Yeni Dünya Düzeni

ChatGPT hesapları satışa

ChatGPT akıllı telefon modellerinde yerleşik olarak sunulacak. Konuyla ilgili netleşen detaylar var ve bunların hepsi büyük heyecan yarattı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

.

Yapay zeka, gelişen teknoloji ile birlikte son dönemlerde önemli bir yükseliş gösterdi. Artık neredeyse her sektörde kullanılmakta ve çeşitli amaçlar için aktif olarak kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu bağlamda, son zamanlarda popülerlik kazanan yapay zeka uygulamalarından biri de ChatGPT’dir. ChatGPT, kod yazmaktan ödev tamamlamaya kadar birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Bugün ise bu yapay zeka uygulamasının yakın bir zamanda bir akıllı telefon modeline yerleşik olarak geleceği duyuruldu.

ChatGPT Akıllı Telefonlara Geliyor

ChatGPT, ilk kez bir akıllı telefonda yerleşik olarak kullanılacak!
OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, şu anda birçok web sitesi ve uygulamada aktif olarak kullanılmaktadır. Örneğin, bir e-posta yazarken metni tamamlama özelliği sayesinde zaman tasarrufu sağlamaktadır.

ChatGPT akıllı telefon

Ünlü sızıntı kaynağı Ice Universe’ün aktardığı bilgilere göre Infinix, ChatGPT’yi akıllı telefonlarına entegre eden ilk üretici olacak. Yapay zeka, şu anda zaten uygulamalar veya web siteleri aracılığıyla kullanılabilmektedir.

ChatGPT Akıllı Telefonlara Infinix İle Geliyor

Ancak Infinix, bunu bir uygulama üzerinden değil, doğrudan telefona yerleştirerek gerçekleştirecek. Yani, cihazı ilk açtığınızda yapay zeka karşınıza çıkacak. Bildirilenlere göre şirket, ChatGPT’yi kendi sesli asistanları Folax ile birleştirecek.

Ice Universe’e göre, bu özellik devrim niteliğinde olmayacak. Infinix, kendi sesli asistanını eğitmek yerine ChatGPT’yi bir araç olarak kullanacak. Kullanıcı sesli asistanı kullanırken, arka planda ChatGPT tarafından belirlenen cevaplar verilecek. Bu şekilde hedeflenen sonuca ulaşılması hedeflenmektedir.

Infinix’in ChatGPT destekli sesli asistanını yakın bir zamanda tanıtması ve önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi beklenen Note 30 serisindeki akıllı telefonlara yerleştirmesi bekleniyor. Satışa sunulduktan sonra güncellemelerle daha geniş bir kitleye ulaşması mümkün olabilir. Tüm bunları yakın bir gelecekte hep birlikte göreceğiz.

İlgili Haberler:

>> Yemeksepeti Yapay Zeka Destekli Ürün Açıklamaları Sunuyor

. . . .