Chrome OS 80 ile jestler sisteme ekleniyor!

Chrome OS 80 ile jestler sisteme ekleniyor!

Chrome OS 80

Chrome OS 80 güncellemesi tabletler için jest hareketleri ile birlikte geliyor. iPadOS’e rakip çıkacak gibi görünüyor.

Chrome OS 2018’de tabletler için çıktığında ilk etapta kullanıcıların temkinli davranmasına neden olmuştu. Çünkü klavyesiz bir Chrome OS’e sahip olmak pek mantıklı değildi. Google işletim sistemini 2018’den beri geliştirmeye devam etmişti. Ancak yine de bu işletim sisteminin eksikleri bulunuyordu.

Android Police tarafından aktarılan bilgilere göre; Chrome OS 80 ile sisteme iPad’deki gibi gesture yani jestler sisteme eklenecek. Bu jestler sayesinde ana ekrana gitmek için ekranın altından yukarı doğru kaydırabilir, Chrome’a ​​genel bakış ekranını görmek için yukarı doğru sürükleyebilir veya geri gitmek için soldan sağa doğru hızlıca kaydırabilirsiniz.

Chrome OS 80

Hareketler çoğu uygulamada çalışıyor gibi görünüyor, ancak açılır menülere sahip bazı uygulamalar şu anda uyumsuz. Yazılımın beta sürümünden çıkmadan önce bunun düzeltileceğini düşünüyoruz. Diğer yeni özellikler, Android’deki birden çok hızlı ayar sayfasını içeriyor. Ancak ayarlar sayfalarındaki öğeleri Android’deki gibi yeniden sıralayamıyorsunuz.

Xiaomi ile Google akıllı ev çözümünde sorun yaşıyor!

iPadOS ile tablet sektörüne yeni bir soluk kazandıran Apple’a uzun süreden sonra ciddi bir rakip geliyor gibi görünüyor. Android’in tabletin geleceği için pek uygun olmadığı aşikar. Bunu Microsoft da anlamış Windows’un çeşitli sürümleri ile şansını denemiş ancak başarısız olmuştu.

Google da şimdi tablet sektöründe şansını Chrome OS ile deneyecek gibi görünüyor. Eğer Google çalışmalarına bu hızla devam ederse 1-2 yıla Apple ile aynı kulvarda yüzecek seviyeye gelebilir.


CEVAP VER