Çin Yeni Koronavirüs Tedbirleri Alıyor: Tuvalet Kullanımı Yasaklanabilir

Çin Yeni Koronavirüs Tedbirleri Alıyor: Tuvalet Kullanımı Yasaklanabilir

Çin yeni koronavirüs tedbirleri
Google News Abone Ol

Dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olan Çin, yeni koronavirüs tedbirleri ile gündemde. İşte son derece ilginç olan tedbir önerilerinden bazı kesitler.

Salgının başlangıç noktası olarak görülen Çin, büyük oranda başarılı önlemler aldı. Bunun sonucunda da hasta olan kişi sayısında önemli bir azalma yaşandı. Hatta vaka sayılarında gözle görülür bir düşüş olduğu bile söylenebilir. COVID-19 önlemleriyle gündeme gelmeye devam eden Çin, bunu daha da üst seviye bir aşamaya çıkardı.

“COVID-19’un Yayılmasını Önleme Yönetmeliği” kapsamında Çin’de bazı yeni kararlar alındı. Bu kararların önemli bir bölümü çalışanları ilgilendiriyordu. Şu anda Çin tarafından Dünya Sağlık Örgütü’ne bildirilen verilere göre çok fazla vaka görünmüyor. Herkesin büyük oranda dikkat ettiğini söyleyebiliriz. Yine de bu konuda Çin oldukça dikkatli olmaya gayret gösteriyor.

Çin yeni koronavirüs tedbirleri hayat kurtarabilir

Yetkililer tarafından dağıtılan bir yazıda uçak kabin görevlileri için; Kabin ekibine tek kullanımlık yetişkin hasta bezi kullanmaları ve enfeksiyon riskini azaltmak için istisnai durumlar dışında tuvaleti kullanmamaları tavsiye edilir” ifadesine yer verildi. buradan anlaşıldığı kadarıyla yetkililer uçaklarda tuvalet kullanımını pek desteklemiyor.

Çin yeni koronavirüs tedbirleri

Geçtiğimiz günlerde Ağustos ayında italya’dan Güney Kore’ye bir uçak seyahati gerçekleşmişti. Bu seyahat sırasında bir kadın yolcunun aniden fenalaşması virüs kapmış olabileceğini gösterdi. Uçak yere indikten hemen sonra gerekli çalışmalar yapıldı ve gerçekten de kadının virüs taşıdığı öğrenildi. Çin yeni koronavirüs tedbirleri, aslında bu haber üzerine alındı.

Birçok kişi tarafından eleştirilse bile yine de ülke son derece güçlü bir önlemler listesi uyguluyor. Böylece diğer ülkelere göre kısa bir süre içerisinde hastalığı kontrol altına aldığını söyleyebiliriz.

  • Maske ve mesafe gibi kurallara daha fazla dikkat edilmesi.
  • Havayolu personelinin çift katlı tıbbi eldiven ve tıbbi maske kullanması.
  • Gözlük, galoş ve başlık gibi kişisel koruma ekipmanlarının düzenli olarak yenilenmesi.
  • Uçaklarda yetişkin bezi kullanılması.

Çin yeni koronavirüs tedbirleri bunlardan oluşuyor. Özellikle yetişkin bezi kullanımının teşvik edilmesi ve tuvalete gitmenin önerilmemesi ilginç detaylardı. Peki siz bu önlemler hakkında ne düşünüyorsun?

İlgili Haberler:

>> Maskesiz Hayatın Başlayacağı Tarih Açıklandı: İşte O Tarih

>> Pfizer ve BioNTech Aşıları İlk Onaylarını Aldı: Yakında Türkiye’de de Kullanılacak


CEVAP VER