Huawei ICT Yetenek Yarışması 2018 Sonuçlandı

Huawei ICT Yetenek Yarışması 2018 Sonuçlandı

PAYLAŞ
Huawei ICT Yetenek Yarışması 2018

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Huawei Turkey ICT Yetenek Yarışması sonuçlandı. 49 network ve sistem uzmanının katıldığı yarışma IT ve IP alanlarında gerçekleştirilen farklı testler ile yarışmacıları sınayarak ödüle hak kazananları belirledi.

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri çözüm sağlayıcısı Huawei, geleceğin ICT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) profesyonellerini Huawei Sertifikasyon Sistemi ile yetiştiriyor. Huawei’nin en üst Sertifikası olan HCIE’e doğru iş ortağı ve bireysel kullanıcıları motive etmek amacını güden program, HCNA HCNP ve HCIE sertifikasyonuna giriş olarak görülüyor. Bu sertifikasyonlar, dünyanın 170 farklı ülkesinde faaliyet gösteren ve dünya nüfusunun üçte ikisine hizmet götüren Huawei ürünlerine üst seviye destek verilebilmesi için öneriliyor.

Son 3 yıldır 50’den fazla ülkede uygulanan program sayesinde Türkiye’de de 15 kişi ICT sertifikasyonuna hak kazandı. Türkiye’de 2017 yılında başlayan program uyarınca bu sene Huawei; ICT ekosistemini tanıtmak ve bu ekosisteme yetenekli ve güçlü bireyleri kazandırmak amacıyla, ‘Huawei ICT Yetenek Yarışması Türkiye 2018’i düzenledi. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışma ve ödül töreni olmak üzere iki bölümden oluşan süreç, IT ve IP olarak iki alanı içeriyor. Her iki alanda da ‘ön test’ ve ‘final sınavı’ olmak üzere iki basamaktan oluşan elemeler sırasındaki testler yapıldı.

Huawei Türkiye Enterprise, kanal ortakları ve distribütörler de dahil olmak üzere 49’dan fazla uzman; Ankara’da düzenlenen ikinci ICT Yetenek yarışmasında yeteneklerini test etmek için 3 zorlu sınava girdiler. Her sınav, uzmanların iş yükü nedeniyle farklı günlerde gerçekleştirildi. Daha sonra, iki farklı alanda (IT ve IP) kazanan birinci, ikinci ve üçüncülere ödülleri verildi.

IT alanında Eray Küsmez birincilik, Özüm Aktaş ikincilik ve İlkay Özdinçer üçüncülük ödüllerini aldı. IP alanında ise Yasin Altuntop birincilik; Ramazan Aslan ikincilik ve Ertan Erbek üçüncülük ödüllerini aldı. Sertifika almaya hak kazananlara ödül olarak birincilere Huawei P20 Pro, ikincilere Huawei P20 ve üçüncülere P20 lite telefonlar verildi.

Hızla değişen dijital ekonomiye ayak uydurmak için; yaşam boyu öğrenmeyle teknolojideki profesyonelliklerini sürdürmelerinde IT teknik uzmanlarını teşvik etmeyi amaçlayan yarışma; bir Huawei ICT Teknolojisi temeli oluşturarak, katılımcıların teknik bilgilerini ve becerilerini güçlendirmek ve Huawei sertifikasının en yüksek seti olan HCIE’yi edinmeye bir hazırlık niteliğinde.

Girişimcilik dünyasında Hukuk, güvence anlamına geliyor


CEVAP VER