Citra: Android’de ücretsiz Nintendo 3DS oyunları oynayabileceğiz Emulator


Nintendo artık yalnızca Switch platformuna odaklansa da Nintendo 3DS platformu popülerliğini koruyor. Ve artık ücretsiz Nintendo 3DS oyunları Android cihazlarınızda oynayabileceksiniz.

Bilmeyenler için Citra, bilgisayarlar için en iyi Nintendo 3DS emulatörlerinden biri olarak görülüyor. Şimdi emulatörün yapımcıları, programı resmen Android cihazlara da getirmiş bulunuyor. Citra’nın açık-kaynaklı yapısı sayesinde, daha önceden de Android’de resmi olmayan kaynaklardan yayınlanmış versiyonları mevcut. Yani siz halihazırda ücretsiz Nintendo 3DS oyunları oynayabiliyor olabilirsiniz. Ancak Citra’nın resmi sürümü çok daha gelişmiş bir yazılım ve Google Play Store üzerinden bedava indirilebilir halde.

Önceki versiyonlara kıyasla bu yeni versiyon oyunculara Nintendo 3DS’e oldukça benzer bir deneyim sunuyor. Android cihazınızda oyunları oynarken artık kullanıcılar mikrofon, hareket kontrolleri ve kamera desteğine sahip olacaklar. Ayrıca Android klavye uygulaması ile oyunda yazı yazabileceksiniz.

Her ne kadar Citra oyunculara istikrarlı bir deneyim vadetse de, Google Play Store’da yayınlanan versiyonun beta sürümü olduğunu belirtelim. Bu nedenle nadir de olsa oyunları oynarken, bir takım hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Ücretsiz Nintendo 3DS oyunları sizleri bekliyor

Citra’yı telefonunuzda çalıştırabilmeniz için Android 8 (Oreo) sürümü ve OpenGL ES 3.2 desteğine sahip bir cihazınız olmalı. Yapımcılar ayrıca Snapdragon 835 ya da daha yüksek bir işlemci modeli öneriyorlar.

Citra uygulamasını bedava indirebiliyorsunuz. Ancak programın yapımcılarına destek olmak isterseniz, program içi satın alabileceğiniz özellikler de bulunmakta. Karanlık mod, doku filtreleme gibi özellikleri $4.99 karşılığında satın alabilirsiniz.

Programı indirip ücretsiz Nintendo 3DS oyunları oynamaya başlayacak oyunculara şu oyunlara mutlaka göz atmalarını ve denemeden geçmemelerini öneriyoruz: The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, Super Mario 3D Land, Fire Emblem: Awakening, Bravely Default, Pokémon Sun and Moon, Mario and Luigi: Dream Team.

Nintendo Hesap Bilgileri Çalındığını Doğruladı! Peki ya hangi hesaplar?

Nintendo 3DS ilk olarak 2011 yılında satışa sunulmuştu. 2014 yılında ise cihazın yenilenmiş bir versiyonu çıkarılmıştı. Nintendo 2017 yılında yaptığı duyuruda ise Nintendo 3DS üretimini sonlandırdığını açıklamıştı.