Citrix En Yenilikçi Zero Trust Ağ Erişimi Çözümleri Şirketleri Arasında


Citrix bağımsız araştırma şirketi Forrester Research, Inc. tarafından “New Tech: Zero Trust Network Access, Q2 2021” adlı bir raporda en önemli ve yenilikçi Zero Trust Ağ Erişimi (ZTNA) Çözümleri sağlayıcılarından biri olarak gösterildiğini duyurdu.

Zero Trust ağ erişimi çözümleri pazarının kapsamlı bir resmini sunmak üzere tasarlanan rapor 34 satıcı firma belirleyerek bunları üç kriter temelinde sınıflandırdı. Bu kriterler şirketin kaç yıldır faaliyet gösterdiği, çalışan sayısı ve ürün olgunluğu idi.

Raporda belirlenen satıcı firmalar üç olgunluk grubuna giriyor: geç evre, büyüme evresi ve erken evre. Citrix, Forrester tarafından “geç evre” olarak tanımlanan ya da 2011’den önce kurulmuş satıcı firmalar arasında bulunuyor. Raporda şu bulgulara yer verildi;Zero Trust ağ Citrix

Zero Trust ağ erişimi çözümleri

  • On ya da daha uzun süreden beri siber güvenlik pazarında bulunan şirketlerin erişim, ağ oluşturma, en az yetkili erişim ve veri koruma gibi temel teknolojilerde uzmanlığa erişmiş olması beklenebilir.
  • Köklü şirketlerin gelişmiş ortaklıklar ve gelişmiş destek kuruluşları oluşturma ihtimali daha yüksektir.
  • Zero Trust ağ erişimine atanan çalışanların sayısı, satıcı firmanın, ürününün büyümesine ve sürdürülebilirliğine yönelik bağlılığını gösterir.
  • 2020’den önce pazarda olan Zero Trust ağ erişimi çözümlerinin salgın döneminde çıkarılan ürünlere göre önemli ölçüde daha gelişmiş olması beklenir.

Citrix Bilgi Teknolojileri Güvenlik Direktörü Fermin Serna konuyla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “COVİD-19 salgının tetiklediği, buluta ve uzaktan çalışmaya hızlı geçiş, yeni bir karşı savunma yaklaşımı gerektiren çok sayıda yeni güvenlik ve güvenilirlik endişesine kapı araladı. Kaynaklara her an, her yerden, her cihazdan ulaşılabilen ve ulaşılması gereken bir dünyada modern işletmelerin, çalışma alanı güvenliği konusunda, Zero Trust modelini takip ederek çalışanlarını ve verilerini koruyan, akıllı, bağlama dayalı ve uyarlamalı bir yaklaşım benimsemesi gerekiyor. Citrix dijital çalışma alanı güvenlik çözümleri işte tam da bunu kolaylaştırmak için tasarlandı ve biz Forrester tarafından bu çözümleri sunan satıcı firmalar arasında gösterilmekten memnuniyet duyuyoruz.”

İlgili Haberler 

>> BT Güvenliği Konusundaki Karmaşıklık Citrix Çözümleriyle Aşılıyor. Nasıl mı?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here