Citrix Siber Güvenlik Çözümleri Arasında Zirvede Gösterildi

Citrix, Expert Insights’ın Birleşik Uç Nokta Yönetimi ve Kurumsal VPN’ler kategorilerinde 2021 Yılı Siber Güvenlik Alanının “En İyileri” ödülünü kazananlardan biri olduğunu duyurdu.

Expert Insights ödülleri, Expert Insights’ın editoryal içerik ekibinin ve siber güvenlik sektöründe onlarca yıllık deneyime sahip teknik uzmanların yer aldığı bir değerlendirme süreci aracılığıyla seçiliyor.

Citrix Endpoint Management, kuruluşların istemci ve mobil cihazlar dahil, ağlarına bağlı tüm uç noktaları merkezi olarak izlemelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan en iyi satıcı firmaları kapsayan, En İyi Birleşik Uç Nokta Yönetimi kategorisinde ödüle layık görüldü. Citrix Gateway™, işletme düzeyinde bir sanal özel ağ sunan en iyi satıcı firmaları içeren En İyi Kurumsal VPN’ler kategorisinde yer alanlardan biri olarak adlandırıldı. Satıcı firmalar, teknik özelliklere, kullanım kolaylığına, pazardaki varlıklarına ve Expert Insights’taki doğrulanmış müşteri derecelendirmelerine göre ödüllendirildi.Siber Güvenlik

Citrix Endpoint Management ve Citrix Gateway, Citrix Workspace ile birlikte, şirketlerin, çalışanlarının ihtiyaç duyduğu sistemlere, bilgilere ve araçlara kişiselleştirilmiş erişimi tek bir birleşik deneyimde sunmalarına olanak sağlıyor ve uygulamalarının, bilgilerinin ve cihazlarının güvenli olduğundan emin olarak, diledikleri zaman, diledikleri yerde ve yöntemle çalışabilmeleri için, güvenlik politikalarını, kullanıcının davranışına ve ortamına göre dinamik olarak uygulamalarına imkan tanıyor.

Siber Güvenlik Konusunda Zor Bir Yıl Oldu

Expert Insights CEO’su ve Kurucusu olan Craig MacAlpine bu konuda şunları söyledi: “Uzaktan çalışmadaki hızlı yükselişin siber suçlarda çok büyük bir artışa neden olmasıyla birlikte 2020, siber güvenlikle ilgili zorluklar açısından benzeri görülmemiş bir yıldı. Expert Insights’ın En İyiler ödülleri, işletmeleri giderek karmaşık hale gelen siber suçlara karşı güvende tutmak için güçlü çözümler geliştiren Citrix gibi yenilikçi siber güvenlik sağlayıcılarını takdir etmek tasarlandı.”

Citrix Bilgi Güvenliği Direktörü Fermin Sern ise şöyle konuştu: “Buluta hızlı geçiş ve uzaktan çalışma, yeni üretkenlik ve inovasyon düzeyleri sağlamayı vadeden dinamik çalışma ortamları oluşturuyor. Ancak bu ortamlar, aynı zamanda güvenlik ve güvenilirlikle ilgili bir dizi yeni endişeye kapı açtı ve siber saldırılarda önemli bir artışı tetikledi. Expert Insights tarafından lider bir siber güvenlik sağlayıcısı olarak kabul edilmekten memnuniyet duyuyoruz ve modern kuruluşların, çalışanlarını ve bilgilerini güvende tutan çalışma alanı güvenliğine yönelik akıllı bir yaklaşımı desteklemek için kullanabilecekleri dijital çalışma alanı çözümleri sunmaya odaklanmaya devam edeceğiz.”

İlgili Haberler

>> Citrix EMEA Work Summit ’te çalışmanın geleceği konuşuldu