Clubhouse Nedir? Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?

Elon Musk Clubhouse yayınını

Clubhouse nedir ne değildir sizler için ayrıntılı olarak araştırdık. Yeni nesil sosyal medya uygulaması olduğunu en başta söyleyebiliriz. Hadi gelin geriye kalan detaylara birlikte göz atalım.

Facebook, Twitter ya da Instagram gibi bütün sosyal medya platformlarını bir kenara bırakın. Bugüne kadar hiç kimsenin yapmadığı ilginç uygulamalardan birisi gündeme bomba gibi düştü. İnsanların hikayeler anlatması ya da fikir geliştirmesi ile ortaya çıkan ve arkadaşlıklarını derinleştirmeye yarayan Clubhouse giderek büyüyor. Onun bu başarı hikayesinin arkasında büyük yatırımcılar yok.

Yeni nesil sosyal medya uygulaması olarak görülüyor ve destekçisi daha çok tanınmış kişilerden oluşuyor. En azından şimdilik sadece ünlü isimlerin yer aldığını söyleyebiliriz.

Clubhouse uygulamasına kimler katılabiliyor?

Sadece sınırlı sayıda kişinin bu uygulamayı kullanmasına ve içerik eklemesine izin veriliyor. Daha doğrusu uygulamaya üye olabilmek için öncelikle davetiye bağlantısı almanız gerekiyor. Aksi halde sistem tarafından kabul edilmiyorsunuz.

Clubhouse nedir

Sadece davetiye kodu ile girilmesinin özel bir nedeni var. Şu ilk süreçte tanınmış isimler ile çalışmak istiyorlar. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde herkese açık hale gelecek. Elbette seçilmiş bir azınlıktan bahsetmiyoruz. Sadece davetiye kodu ile girilebilen bir ortam diyebiliriz. Clubhouse nedir sorularının bu kadar fazla yükselmesinin temel nedeni davetiye kodu ile girilebilmesi oldu.

Clubhouse nasıl kullanılır?

Uygulamayı kullanmak istiyorsanız öncelikle bir profil oluşturmanız gerekiyor. Bu profilin açıklama metni uzunluğu en fazla 2 satır olacak. Sohbet etkinliğine katılmakla birlikte aynı zamanda daha önceden planlanmış olan bir takvime kendiniz de dahil olabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak uygulama içerisinde istediğiniz türde bir sohbet odası oluşturabilirsiniz. Buradaki sohbet odası kelimelerden daha çok ses ile oluşturulacak. Yani insanlar size ait hikayeleri dinlerken aynı zamanda deneyimlerinizden ders çıkarabilecek.

Herhangi birisini engellediğinizde ona ait odaları görmeyecek ve bunlara katılamayacaksınız. Aynı şekilde onlar da size ait odalara katılamayacak. Umuyoruz ki tüm bu açıklamalardan sonra Clubhouse nedir sorusu ile ilgili aklınızda bir soru işareti kalmaz. Konu ile alakalı düşüncelerinizi veya sorularınızı yorumlar bölümünden bizlere paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Cep Telefonu Kullananlara Yeni Zam Şoku: Mobil Tarifelere Zam Geldi!

>> Nusret’in Son Instagram Paylaşımı Mahkemeye Taşınacak!