Radeon RX 6700 XT ile ilgili ilk haberler geldi

  Radeon RX 6700 XT ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. AMD’nin yeni nesil ekran kartını mart ayında tanıtacağı işaret ediyor. İşte detaylar.

AMD yeni nesilde NVIDIA ile büyük bir rekabet içinde. Yeni nesil ekran kartlarında üst sıralara çıkmak için AMD, yeni nesilde RX 6000 ailesi tanıtmıştı. Performans ve fiyat bakımından bakıldığında herkese hitap edecek yeni RX 6700 XT ilk haberler geldi. RX 6800 alt modeli olacak ekran kartı fiyat performans özelliği ile tüketicinin ilgisini üzerine çekiyor.

AMD, tarafından henüz resmi bir bilgi paylaşımı olmasa da ekran kartıyla ilgili sızıntılar edinmeye başladık. Bu sızıntılar içinde yeni nesil ekran kartı hakkında bilgiler ve logosu hakkında bilgiler bulundurmakta. Ayrıca paylaşılan bilgiler arasında 12 GB GDDR6 ve 1440 Gaming ifadeleri yer aldı. AMD’nin üst orta sınıfı yeni ekran kartı özellikle içinde bulundurduğu RDNA2 mimarisi ile gücüne güç katacak.

AMD, yeni 6000 serisi ekran kartları geçen senenin son dönemlerinde tanıtılmıştı ve tüketiciler büyük ilgi görüyor. RX 6800 , 579 dolar fiyat etiketiyle tanıtılan yeni nesil ekran kartı bu yüzden alacaklar için heyecan vericiydi. Ama para konusunda sıkıntı yaşayacaklar kişiler üzülmesin bir alt modeli RX 6700 XT, iddialı duruyor.

Radeon RX 6700 XT

Radeon RX 6700 XT beklenen özellikler

AMD’nin yeni nesil ekran kartı fiyat performans cihazı olarak tüketiciyi mutlu edecek gibi gözüküyor. RX 6700 XT beklenen özellikler RDNA2 mimarisine sahip ekran kartı aynı zamanda 12 GB GDDR6 bellek ile piyasaya çıkması bekleniyor. Aynı zamanda RX 6700 XT’nin 1440p oyun performansı da sunacağı detaylar arasında.

AMD’nin yeni nesil ekran kartı hakkında henüz bir bilgimiz yok. Aynı zamanda XT olmayan modelini ne zaman piyasaya süreceği de aktarılmadı. AMD’nin yeni modeli olan RX 6700 XT için yapılan tahminler mart ayında tanıtılacağı yönünde. Radeon RX 6700 XT ile büyük bir çıkış yakalamak çalışacak AMD, bu başarıyı yakalayabilecek mi? Ekran kartı piyasaya sürüldükten sonra satış rakamları bunu bizlere gösterecek.

>>AMD Dördüncü Çeyrek Raporu Milyar Dolar Artış Gösteriyor