Commencis ve Akinon, Bulut Bilişim Tarafında İş Birliği Yaptı

Commencis ve Akinon, bulut bilişim tarafında iş birliği yaptı

Commencis, dijital dönüşüm tarafında çözümler üreten bir şirket. Akinon ise, ülkemizde başlattığı çok kanallı e-ticaret dönüşüm sistemini yurt dışına taşıyarak geniş kitlelere erişme amacında. İki şirket, bulut bilişim alanında iş birliği kararı alarak daha etkili çözümlere imza atmak istiyor.

.

İş birliği kapsamında, Akinon, Amazon Web Services (AWS) altyapısıyla bulut teknolojileri üzerinde çalışan geniş hacimli platformları için maliyet optimizasyonu sağlayarak, kullanımı çok daha verimli hale getirecek. Bu süreçte, Commencis’in bulut bilişim alanındaki tecrübelerinden faydalanacak.

Türkiye’de ve dünyada önde gelen perakende markalarının dijital dönüşüm süreçlerini destekleyen omni-channel çözümler geliştiren Akinon, 20 ülkede 100’ün üzerinde markaya hizmet veriyor.

Commencis ve Akinon, bulut bilişim tarafında iş birliği yaptı

Akinon’un kurucu ortağı ve CEO’su Tolga Tatari, iş birliğiyle ilgili şunları söyledi:

“Perakende alanındaki dijital dönüşüm trendi, salgın döneminde katlanarak artmaya devam etti. Sektörün tamamı hem dijitalleşmenin hem de dijital kanalları daha verimli kullanmanın yollarını aramaya başladı. Perakende sektörünün uçtan uca dijital satış ve operasyonlarını yapmasına olanak veren altyapıları sağlamaya devam ederek, son 3 yıl içerisinde ticaret hacmimizi yılda ortalama %295 büyüme ile 62 katına çıkardık. Bu hızlı büyüme dönemlerinde, esnek ve uygun maliyetli bir bulut altyapısı kullanmak son derece kritik. Türkiye’den çıkan en büyük e-ticaret platformu olma hedefimizi gerçekleştirirken Commencis gibi bulut bilişim alanında uzman bir firmanın desteğini almaktan dolayı oldukça mutluyuz. Başarımızı global ölçekte de sürdürürken, Commencis’in en önemli yardımcılarımızdan biri olacağına inanıyoruz.

Commencis ve Akinon, bulut bilişim tarafında iş birliği yaptı

Commencis kurucu ortağı ve CEO’su Fırat İşbecer, şöyle konuştu:

“Son 10 yıldır bulut teknolojisinin organizasyonlar üzerindeki etkisi giderek artıyor. Özellikle perakende sektörünün kârlılığı sürdürmek için dijitalleşme süreçlerinde ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilen bulut çözümleri kullanmaları büyük önem taşıyor. Commencis olarak en büyük Cloud servis sağlayıcıları ile olan iş ortaklıklarımız sayesinde şirketlerin esnek ve ölçeklenebilir altyapılardan faydalanmasını sağlayarak, bulut maliyetlerini azaltmaya yönelik ciddi çalışmalar yapıyoruz. Amazon Web Services teknolojisini kullanarak, Akinon gibi dünya devleriyle rekabete odaklanan bir e-ticaret firmasının büyüme ve kârlılığını artırma hedefine katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz.”

Huawei P50 Pro+’ın Beşli Kamera Sistemi Görüntülendi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here