Cristiano Ronaldo Coca-Cola Olayı Sosyal Medyada Yeni Bir Tartışmaya Yol Açtı

Cristiano Ronaldo Coca-Cola olayı

Cristiano Ronaldo Coca-Cola olayı hiç beklenmeyen bazı sonuçlar doğurdu. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde kendisi “su için” mesajı vermişti. Şimdi ise onun ikiyüzlü olduğu söyleniyor.

Dünyanın en büyük futbolcuları içerisinde yer alan Cristiano Ronaldo genellikle bazı farklı tartışmalarla gündeme geliyor. Ancak onun genel olarak duyarlı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle son dönemlerde duyarlılık konusunu ileriye taşımış gibi görünüyor. Euro 2020 Macaristan maçı öncesinde basın toplantısı yapılmıştı. Bu toplantıda kendisi ilginç bir hamlede bulundu.

Hemen önünde yer alan coca-cola şişelerini kenara ittikten sonra “su için” mesajı verdi. Bunun üzerine Coca-Cola hisseleri ciddi oranda düşüş yaşadı. İşin aslına bakacak olursak durum bunun çok daha ötesinde. Bir YouTuber tarafından yapılan açıklamalar Cristiano Ronaldo ile ilgili ikiyüzlü ifadesinin kullanılmasına neden oldu.

Cristiano Ronaldo Coca-Cola olayı tartışma yarattı

2006 Dünya Kupası sırasında Cristiano Ronaldo aslında Çin’de bir reklam filminde oynadı. Bu reklam filmi Coca-Cola tarafından yapılmıştı. Çin’de yayınlanan reklam filminde yer alan Cristiano Ronaldo, sosyal medya kullanıcıları tarafından ikiyüzlü olmakla suçlandı.

Cristiano Ronaldo Coca-Cola olayı

YouTuber Jake Buckley tarafından yapılan açıklamalarda Coca-Cola şirketinin ünlü futbolcuya ödeme yapmayı bıraktığı için aralarında böyle bir anlaşmazlık olduğunu ifade etti. Elbette bu sadece bir iddia. Yani henüz konuyla ilgili kesin bir kanıt yok. Yapılan açıklamalarda Cristiano Ronaldo’nun 15 yıl önce Coca-Cola için reklam filmi çektiği ancak daha sonradan fikrinin değiştiği ifade edildi.

Coca-Cola ciddi bir kayıp ile karşı karşıya

Cristiano Ronaldo tarafından yapılan hareket şirkete ciddi bir kayıp yaşattı. Ayrıca 15 yıl önce ünlü futbolcu tarafından çekilen video tekrardan gün yüzüne çıktı. Böylece Cristiano Ronaldo ile ilgili ikiyüzlü ifadesi kullanıldı. Sonuç olarak hem ünlü futbolcu hem de şirket istenmeyen bir duruma düşmüş oldu.

KFC markasının reklamını yapan futbolcu, bu konuda da eleştiri aldı. Kendisinin sağlıklı beslenme konusunda duyarlı olmadığı ifade edildi. Sizce Cristiano Ronaldo sosyal medya paylaşımlarında söylendiği gibi sahte duyar mı gösteriyor?

İlgili Haberler:

>> Çocukların internet alışkanlıkları bakın nasıl değişti: Hepsi TikTok kullanmıyor

>> Trendyol Influencer Akademi Programına Başladı: Yepyeni Bir Sistem Geliyor