Crysis 4 Duyuruldu! Yine Türkçe Dublaj Olacak Mı?

CryTek, milyonlarca yerli oyuncuyu heyecanlandıran hamleyi yaptı ve Crysis 4 ‘ün yolda olduğunu resmen duyurdu. Firma, maceraya katılın ve kahraman olma fırsatını yakalayın diyor. Bakalım yeni macerada yine tropikal bir adada mı, yoksa yıkık dökük New York şehrinde mi olacağız?

CryTek, sıradaki FPS oyunu Crysis 4 için bir teaser video yayınladı ve oyunun gelmekte olduğunu doğruladı. Zaten stüdyonun son yıllarda yeni bir Crysis oyunu üzerinde çalışmalar yaptığına dair çeşitli söylentiler vardı. Yakın zamanda firmanın Çin kanadında paylaşılan bazı teaser görseller de, 4 numaralı oyunu müjdeliyordu ve nihayet resmi duyuru gelmiş oldu.

Aşağıdaki pencere yardımıyla, Crysis 4 ‘ün teaser videosunu izleyebilirsiniz. Muhtemelen yakın zamanda daha fazla bilgi paylaşılacak ve ilk oyun içi oynanış videoları gelecektir.

Crysis 4, tropikal bir adada mı, yoksa New York şehrinde mi geçecek?

Crysis 4 hakkında henüz elimizde kesin detaylar yok, ama söylenti boyutunda bazı detaylara sahibiz ve onları da sizlerle paylaşalım.

Bildiğiniz gibi Crysis 1, tropikal ada konseptini en iyi şekilde yansıtan oyunlardan bir tanesiydi ve özellikle görsel kalitesiyle tüm dünyada beğeni toplamıştı. Ülkemiz için özel tarafı ise, geliştirici ekipte Türk yapımcıların da yer alıyor ve oyunun Türkçe dublaj özelliğiyle satışa sunulmuş olmasıydı.

Crysis 1’in ardından 2 ve 3 numaralı yapımlarla da karşılaştık. Yapımcılar, hem tropikal ada konseptinin yerine New York şehrine geçiş yapmış hem de PC’den hariç olarak konsollara da ilk kez Crysis deneyimini entegre etmişti.

“Peki neden İstanbul değil de New York seçildi?” diye merak ediyorsanız, bunun da cevabını verelim. Çünkü New York, bildiğiniz gibi felaket temalı pek çok Hollywood filminde de tercih edilen, “yıkılabilirlik” faktörü fazla olan bir şehir. Dolayısıyla da bu tip yapımlar için daha bilinir, daha popüler bir tercih. Bu sebeple de New York’ta karar kılınmıştı. Crysis 4 ‘te nasıl bir tercih olacağını ise, muhtemelen birkaç gün içinde öğreneceğiz.

Crysis 4 Türkçe Dublaj özelliğiyle gelir mi?

Crytek, önceki Crysis oyunlarında Türkçe dublaj seçeneğini sunmuş ve ülkemizde, “ülkemiz için” yüksek sayılabilecek satış rakamlarını elde etmişti. Sonrasında, farklı firmaların hazırladığı pek çok oyunda daha Türkçe dublaj ve altyazı özelliklerini görmüştük.

Dolayısıyla Crysis 4 ‘te de Türkçe dublaj olması büyük ihtimal. Yine de, son dönemde yaşanan ekonomik gelişmeler ve kurlarda yaşanan yükselişler sebebiyle maliyet kısıtlamalarına gidilebilir ve dublaj yerine yalnızca Türkçe altyazı özelliği de tercih edilebilir. Tabii şu an yalnızca tahminlerden söz ediyoruz. Henüz resmi bir duyuru gelmiş değil.

Bildiğiniz üzere CryTek, yıllardır ülkemizde de faaliyetlerini sürdürüyor. Firmanın İstanbul’daki ofisi hâlâ faaliyette.

İlgili Haberler:

>> Yeni Call of Duty Oyunları PlayStation’a Çıkacak Mı? Açıklama Geldi!