Dead Island 2’den İnanılmaz Bir Video Yayınlandı!

Yıllardır merakla beklenen aksiyon RPG oyunu Dead Island 2 için muhteşem bir video yayınlandı! 14 dakika uzunluğundaki oynanış videosu, oyun hakkında merak edilen pek çok soruya heyecan verici cevaplar veriyor.

Dead Island 2 için yeni bir oynanış videosu yayınlandı. 14 dakika uzunluğundaki video, son dönemde keyifle izlenebilecek nadir oyun tanıtım videolarından bir tanesi. Tabii 18 yaşından küçük oyun severler için hem bu video hem de bu oyunun uygun olmadığını söylemeliyiz.

Her şeyden önce oyun, gelişmiş grafikleri, deforme olabilen düşman faktörü ve animasyonlarıyla dikkatleri üzerine topluyor. Sonrasında, gerek saldırı çeşitliliği gerekse de özelleştirilebilir silah seçenekleriyle oyunculara pek çok farklı deneyimleri mümkün kılacak gibi görünüyor.

Dead Island 2’de bolca zombi, bolca savaş alanı ve bolca şiddet var!

Videodan da görüleceği üzere, düşmanlar deforme olabilir hatlara sahip. Ayakları ve kolları kopabiliyor. Bir benzin bidonu yardımıyla düşmanları yakabiliyor, yapacağınız bir silah geliştirmesiyle onları elektrik akımına maruz bırakabiliyorsunuz.

İster yakın dövüşe girişin, isterseniz de ateşli silahlarınızla uzaktan savaşın. Yakın dövüşe girdiğinizde, hızlı ama az hasar veren saldırılar gerçekleştirebilir, ya da ağır ama güçlü darbeler indirebilirsiniz. Saldırı ve silah çeşitliliği, haliyle farklı düşman tiplerine göre size karar verme fırsatları sunacak…

Daha önce böyle bir Hollywood görmediniz!

Oyun, Kaliforniya’da geçen olayları ekranlara taşıyor. İlk oyunda yaşanan olayların ardından hükümet ve ordu, Kaliforniya’yı karantinaya alıyor ve zombi istilası karşısında önlemler almaya çalışıyor. İşte biz de tam bu karmaşada, pek çok farklı karakterden bir tanesini seçerek yola koyuluyoruz. Her karakterin farklı saldırı kabiliyetleri var ve her bir karakterin özelliklerini geliştirme şansımız da olacak.

Oyunun açık dünya tasarıma sahip olduğunu ve dolayısıyla bir noktadan farklı bir noktaya gitmek için pek çok farklı seçeneğimiz olacağını da belirtelim.

Dambuster Studios tarafından geliştirilen yapım, gücünü Unreal Engine 4’ten alıyor. Oyun, PC ve konsollar için 21 Nisan itibarıyla raflarda yerini alacak.

Dead Island 2'den İnanılmaz Bir Video Yayınlandı!

Aslında bu yapım, ilk etapta Techland tarafından geliştiriliyordu. Stüdyo, sürecin başlarındayken bu projeyi bırakmış ve hayatta kalma – korku oyunu Dying Light’ın geliştirilme sürecine odaklanmak istemişti. Eğer orijinal plana sadık kalınsaydı, bu oyunun 2015 yılının ikinci çeyreği itibarıyla raflarda olması bekleniyordu. Sizin anlayacağınız, çıkışı yılan hikâyesine dönmüş bir oyundan söz ediyoruz. Umarız bunca yıl bekleyen oyuncuları sevindiren bir final olur.

İlgili Haberler

>> İptal Edilen Doom 4’ün Yeni Videoları Ortaya Çıktı!