Dell PowerScale ile veri depolamada yeni standardı belirliyor!

Dell PowerScale

Dell PowerScale çözümleri ile veri depolamada yeni standardı belirliyor. Dell’in PowerScale için sunduğu yeni özellikler haberimizde.

.

Dell, şirketlerin belge, görüntü, video ve sosyal medya içerikleri gibi yapılandırılmamış verileri nasıl saklayacağı ve bu verilerinden nasıl yararlanacağı konusunda, sektör lideri depolama yazılımlarıyla yeni bir depolama sistemi ailesi olan Dell PowerScale çözümünü tanıttı.

Dell EMC PowerScale, Dell EMC Isilon’a güç vermesiyle tanınan işletim sistemi OneFS’in yeni nesli üzerinde çalışıyor. PowerScale ailesi, yeni 1U PowerEdge tabanlı PowerScale tamamen flash ve NVMe düğümlere ve PowerScale OneFS 9.0 işletim sistemini çalıştıran mevcut Isilon tamamen flash, hibrit ve arşiv düğümlerine sahip.

Kullanıcıların zorlu yapay zeka, analiz, Nesnelerin İnterneti, dijital medya, sağlık ve yaşam bilimleri iş yükleri ile başa çıkmak adına ihtiyaç duydukları performansı sunan PowerScale ailesi saniyede küme başına 15,8 milyona kadar giriş ve çıkış işlemi (IOPS) yapabiliyor.

Tamamen flash yeni PowerScale F200 düğümleri, önceki düğümlerden beş kata kadar daha yüksek performans sunuyor. Gelişmiş satır içi veri azaltma, platformu altı kata kadar daha verimli hale getiriyor.

Her ölçekte basitlik

PowerScale, küçük bir ölçekte başlayıp, devasa petabayt ölçeğine büyürken basit kullanım ve kolaylık sunmaya devam ediyor

  • Kesintisiz ölçeklendirme: PowerScale kümeleri, kesintiye uğramadan veya müşteriler için maliyetli kesinti süreleri olmadan 11TB ham kapasiteden 60PB’a kadar ve milyonlarca dosya işlemini ölçeklendirebiliyor. Düğümler PowerScale’e veya mevcut bir Isilon kümesine 60 saniye içinde eklenebiliyor.[iii]
  • Akıllı otomasyon: Akıllı ölçek genişletme becerileri ile PowerScale, kaynakları etkili bir biçimde dağıtıyor. Bu sayede müşteriler bir kümeden en iyi performansı elde ediyor.
  • Dayanıklı ve etkili: Esnek yük devretme politikaları sayesinde PowerScale depolama kullanımının %85’ini bir küme üzerinden verir ve çoklu düğüm hatalarını sürdürebilir.
  • Programlanabilir altyapı: Kubernetes ve Ansible gibi önde gelen birçok yönetim ve kapsayıcı düzenleme çerçevesinin desteğiyle müşteriler uygulama geliştirmeyi kolaylaştırarak dağıtım zaman dilimlerini kısaltabiliyor.

Dell PowerScale

Akıllı analizler

Dell Technologies, PowerScale’deki yazılım sayesinde müşterilerin verilerini ve depolama altyapı sağlığını anlamasını kolaylaştırır:

  • Verileri işe dönüştürür: Dell EMC DataIQ yazılımı ile birlikte şirketler, tipik olarak kategorize edilmemiş ve işletmelerde silolarda bulunan, yapılandırılmamış verilerden iş değeri kazanıyor. DataIQ; DELL EMC, üçüncü taraf ve genel bulut depolama üzerinden dosyanın.tek bir görünümü ve nesne verilerini sunarak veri silolarını parçalara ayırır. Kullanıcılar verilerini daha iyi kontrol edebilir, verilere doğru ekiplerin erişim sağladığından emin olur ve verilerin depolama ortamlarında doğru sırada depolandığından emin olarak yatırımlarını en iyi şekilde kullanır.
  • Proaktif sağlık izleme: Dell EMC CloudIQ altyapı izleme ve analiz yazılımı, müşterilere gerçek zamanlı performans ve kapasite analizinin yanı sıra Dell EMC altyapısının tek bir görünümü için geçmiş takibini sunmak.amacıyla makine öğrenimi ile insan zekasını birleştirir.

Dell PowerScale

Tüm veriler, her yerde

PowerScale neleri destekliyor?

  • Tüm uygulamalar: PowerScale OneFS 9.0, nesne depolamaya dayanan modern uygulamalara yönelik yeni S3 desteği dahil olmak üzere geniş bir çoklu protokol desteği sunar. NFS, SMB ve HDFSdahil olmak üzere protokoller için ek destek, müşterilerin uyumluluk sorunu yaşamadan birçok geleneksel ve modern uygulamayı çalıştırmasını sağlar.
  • Dağıtım esnekliği: PowerScale, çekirdek veri merkezlerinde, uç konumlarda veya çoklu bulut stratejisinin bir parçası olarak kolaylıkla dağıtılabilir. Kompakt 1U ayak izi ve yeni tamamen flash F200 ve NVMe F600.PowerScale düğümlerinin en küçük küme boyutu ile PowerScale uç dağıtımlar için ideal bir seçenektir.
  • Çoklu bulut desteği: Çoklu Bulut için PowerScale yönetilen bir hizmet olarak başlıca tüm genel bulutlara doğrudan bağlanabilir, buluttaki zorlu uygulamaları taşımak veya dağıtmak isteyen müşteriler için idealdir. Zaman kazanmak ve yönetim karmaşasından kurtulmak isteyen.Google Cloud müşterileri; PowerScale’in performansı, ölçeği ve tutarlı deneyimi ile Google Cloud’un ekonomisini.ve basitliğini birleştiren yerel bir bulut hizmeti olan Google Cloud için Dell Technologies Cloud PowerScale’i seçebilir.

İlgili Haberler

>>Dell EMC VxRail Gelişmiş Performansı ile dikkat çekiyor

>>Dell açık kaynak ağ oluşturma ile sınırları zorluyor!

>>Dell ve Google Cloud için el sıkıştı!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here